Yüz Hatlarınıza Göre Karakter Analizi Yapın

7311

Yüz hatlarına göre Karakter Analizi

Ellerimiz, ayaklarımız, yüzümüzdeki çizgiler hep yaşamımızda karşılaştığımız güzel, çirkin şeyler ile şekillenir. İcra ettiğimiz mesleğimiz de bedenimizde farkına varmadığımız bir sürü iz bırakır. Örneğin gücünü kullanarak mesleğini icra eden kişilerin elleri daha büyük olurken daha çok yazı yazmak ve hafif iş gücü ile çalışan kişilerin elleri daha naif kalır. Peki hiç bir şey yapmadan da doğuştan orta parmağın yüzük parmağından daha kısa olması, küçük burunlu ya da gamzeli olmanın insanın kişiliğinde etkileri olabilir mi?

#1 Gözler: Hayata bakış açısını ve olaylar karşısında şekillenen davranışları anlatır.

Çukur gözlü kişiler ciddi ve gizemli olurken, gözleri birbirine yakın olanlar titiz, kararlı ve detaycı kişilik yapısına sahip oluyorlar. Büyük gözler, açık sözlülüğü, kibarlığı ve sözüne güvenilirliği, küçük gözler ise dikkatini kolay toparlamayı ve kapalılığı simgeliyor. Düşük gözlü kişiler hayata iyimser bakmayı sevmezken, patlak göz şekline sahip olanlar hayata karşı hevesli ve alıngan oluyorlar.

fft18_mf1348153

 

#2 Alın: Kişilerin düşüncelerini ve düşünme şekilleri hakkında fikir verir.

Geniş alın, güçlü bir hayal gücü ve entelektüel kişilik yapısını simgelerken dar alın kişinin dikkatli, zamanlamaya önem veren, matematiksel yetenekleri kuvvetli biri olduğunu anlatıyor. Bombeli bir alna sahip kişiler ise inisiyatif sahibi, uyumlu ve paylaşımcı olarak kabul ediliyor.

1370878084

 

#3 Dudaklar: Düşünceleri ifade etmeyi ve cinselliğe bakış açısını simgeliyor.

Geniş ve düşük dudaklar kişinin cömert olduğunu ve cinsel yaşamını geniş hayal gücüyle renklendirebildiğini; ince dudaklar, az ve öz konuşmayı, hırsı ve muhafazakarlığı simgeliyor. Aşırı büyük alt dudak ise kişinin tembel ve zevke düşkün olduğunu anlatıyor.

yazi_arasi3

 

#4 Burun: İş hayatı ve paraya karşı bakışınızı simgeliyor.

Geniş burun, iş hayatında kendine güvenen ve sosyal yapıyı; dar burun, kontrolcülüğü ve garanticiliği; büyük burun, idealistliği ve lider olma isteğini, düşük burun; insanlarla iyi iletişim kurabilme yeteneğini; yuvarlak ve şiş burun ise para konusunda başarıyı ve tasarruf düşkünlüğünü gösteriyor.

beautiful-face-portrait

 

#5 Çene: Kişinin kendini savunma şeklini ve saldırganlığını belirliyor.

Geniş çene otoriterliği, acımasızlığı ve enerjiyi, sivri çene çabuk sinirlenen yapıyı gösteriyor. İkiye ayrılmış çene, kararsızlığı; yuvarlak çene, enerjikliği ve tez canlılığı; ileriye doğru çıkık çene, inatçılığı ve hoşgörüsüzlüğü simgeliyor.

cene-ucu-ameliyati

 

#6 Kaşlar: Hayata dair kararların alınma şekli hakkında bilgi veriyor.

Aşağıya doğru kaşlar, kişinin ilişkilerini ciddiye aldığını ve sahiplendiğini, kalkık kaşlar hırslı biri olduğunu ve kolay sinirlendiğini, uzun kaşlar güçlü ve mücadeleci kişilik yapısını, ince kaşlar kolay vazgeçen ve esnek yapıyı, birleşik kaşlar maceracılığı, düz kaşlar ise iyimserliği simgeliyor.

 

kas-konturu-fiyati2

 

#7 Kulaklar: Çevredeki şeylerden etkilenme ve onları etkileme durumunu anlatıyor.

Büyük kulaklar, müziğe olan yeteneği, normal kulaklar ciddiyeti, başa yapışık kulaklar, toplum kurallarına bağlılığı simgeliyor. Büyük ve kepçe kulaklı kişilerin ise konuşmayı çok sevdiği belirtiliyor.

insanin_dengesini_kulaklar_sagliyor_h1185

 

#8 Yüz şekli: Kişilerin hem duygusal hem mantıksal düzeyleri hakkında ipuçları verir.

Aşırı uzun yüzlü kişiler kibirli, Şişman yüzlüler maddiyatçı, eğlenceye rahatına düşkün, kemikli yüze sahip olanlar çalışmayı seven ve ürkek, zayıf yüzlüler, derin düşünceli ve dikkatli olarak kabul ediliyor.

cildin-gençliği

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir