Yürüme Tüneli: Asya’dan Avrupa’ya Deniz Altından Yürüyerek Geçme

1729

İstanbul üzerine birçok proje üretildi. Bu projelerden bazıları Marmaray, Avrasya Tüneli, Kanal İstanbul. Lakin hiçbiri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın 15 Nisan’daki çılgın projesine benzemiyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Üsküdar’dan Kabataş’a uzanan yürüme tüneli projesini kamuoyuyla paylaştı. Bu projeye göre, Kazlıçeşme’den Üsküdar’a Marmaray ile gelen yolcular, Üsküdar’dan Kabataş’a denizin altından yürüme tüneli ile geçebilecek.
yurume-tuneli-istanbul-2648Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Meclisi’nde bu projeye sunmadan önce bazı CHP’li üyeler, proje üzerine “çılgın proje olmasın” imasında bulundular. Buna karşılık Ak Parti üyeler tarafından sataşmalar yaşandı. Kadir Topbaş, CHP tarafına bakarak, yürüme tüneli üzerine ilk defa bilgi paylaşımında bulundu. Topbaş “Üsküdar ile Kabataş arasında bir yürüme tüneli yapacağız. Üsküdar metrosundan çıkanlar, yüzeye çıkmadan, yürüme bandıyla Kabataş’taki metro istasyonuna gelecek. Oradan metroyla, Kirazlı’ya gidecek. Etiler’de finikülerle Aşiyan’a gidebilecek” açıklamasında bulundu.

İSTANBUL’UN FERHAT’I: KADİR TOPBAŞ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, tünel projeleri üzerinden bahsederken, ilginç bir söylemde bulundu. Topbaş, tünel projeleri üzerine “dağları delip geçeceğiz, biz dediğimizi yaparız” dedi. Dağları delip geçecek olan tünel projeleri ise: D-100 karayolu üzerinden Çobançeşme’den Küçükçekmece’ye, Haramidere’den Büyükçekmece’ye uzanan tüneller.

BOĞAZİÇİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ: AĞAÇ CENNETİ
bogazici-imar-mudurlugu-6987
Kadir Topbaş, Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nü halka açarak büyük bir park haline getirileceğini açıkladı. Topbaş, Park ve Bahçeler Daire Başkanı’na talimat vererek bu alanı ağaç cenneti haline getireceklerini söyledi. Parkta iki ağaç yolu, bir çiçek yolu olacak. Kiraz ağacı yolu, Erguvan ağacı yolu; Hatmi çiçeği yolu olacak.

İSTANBUL BOĞAZI’NA PARALEL METROLAR GELİYOR

Trafiği bol olan ve yolları dar olan Beşiktaş-Sarıyer; Üsküdar-Beykoz hatlarına metro kurulacak. Bu iki metro için 1 ay içinde ihaleye çıkılacak.

DAHA TEMİZ BİR HALİÇ İÇİN: UNKAPANI KÖPRÜSÜ DENİZ ALTINDA
unkapani-koprusu-5489

Kadir Topbaş’ın İstanbullular için diğer çılgın projesi, Unkapanı Köprüsü’nün denizin altına alacağını açıkladı. Haliç’i tamamen pisliklerden arındırmak için bu projenin olacağını söyledi. Topbaş Unkapanı Köprüsü’nün deniz altına alınmasını şu şekilde söyledi: Böylece Haliç’in akıntısı normale dönecek ve daha temiz olacak. Haliç kurtulacak.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir