Yenilmez Liverpool mu Yoksa Yenilmez Sevilla mı ?

1575

Herkesin aklındaki sorunun merakla beklenen cevabını bugün 21:45’ten itibaren öğreneceğiz. Bu gece Avrupa Ligi finali Liverpool ile Sevilla arasında gerçekleşecek. Aynı zamanda bir rekor kırılacak. Kırmızı Dev’in teknik direktörü olan Jürgen Klopp’un biricik takımı geçtiğimiz zamanda Manchester United, Borussia Dortmund ve Villarreal gibi devleri yenerken; Unai Emery’nin teknik direktörlüğünü yaptığı Sevilla ise adeta ortalığı yakıp yıkarak Basel, Athletic Bilbao ve Shaktar Donetsk gibi takımlarla karşı karşıya gelerek önündeki engelleri atlattı. Ve futbol meraklısı çoğu insanın beklediği gibi dananın kuyruğunun koptuğu yere geldik. Bu iki takımdan birisi bu gece bu kupayı kaldıracak ve takım üyeleri yeni sezona büyük bir motivasyon ile başlayacak.

Jürgen Klopp Kupa için Liverpool'u desteklerken
Jürgen Klopp Kupa için Liverpool’u desteklerken

Bu zamana kadar 11 Avrupa finali gören Liverpool bugünde Sevilla ile Basel şehrinde karşılaşarak Avrupa’nın en büyük ikinci kupasını almakta ısrarlı. Bu akşam kupa için ter dökecek takıma şimdiden başarılar diliyoruz. Bu arada İspanya’yı Avrupa Final maçında temsil eden Sevilla da rakibini elemekte oldukça ısrarlı.

Sevilla Avrupa Ligi'ni Kazanmakta Yabancı Olmamakla Birlikte, Son On Yılda Dört Kez Final Gören Bir Takım
Sevilla Avrupa Ligi Kupası’nı Kazanmaya Yabancı Olmamakla Birlikte, Son On Yılda Dört Kez Kupayı Alan Takım

Bakalım hangi takım ilk önce rakibine göz kırpacak. Öyle ya da böyle, aşağı yukarı bir rekor daha bu gece bir takıma gelecek.

Manchester United, Borussia Dortmund ve Villarreal gibi Birkaç Futbol Devini Yenen ve Rotayı Avrupa Ligi Finali'ne Çeviren Takım
Manchester United, Borussia Dortmund ve Villarreal gibi Birkaç Futbol Devini Yenen ve Rotayı Avrupa Ligi Finali’ne Çeviren Takım
Üst Üste 2 Sezon Avrupa Ligi Kazanan Sevilla, Bu Gece Bir Hat-Trick Gerçekleşebileceğini Söyledi
Üst Üste 2 Sezon Avrupa Ligi Kazanan Sevilla, Bu Gece Üçüncü Kez Kazanmaya Israrlı

Avrupa Final’i yolunda olan bu iki takım bu gece izleyicilerine coşkulu anlar yaşatacak. TRT1’den naklen ekranlarımıza gelecek olan bu büyük maç bu akşam saat 21:45’te izlenebilir olmakla birlikte, maç İsviçre’nin Basel şehrinde St. Jakob-Park stadında oynanacak ve kazanan takım 6.5 milyon avroyu kasasına koyacak.

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir