Yeni Yayınlanan Rap Müzik Albümleri

2362

Geçtiğimiz son birkaç ay içerisinde yerli ve yabancı birçok Rap müzik sanatçısı yeni albümlerini yayınladı. Biz de meraklılar için, bu albümleri listelemeye çalıştık. Sansar Salvo’dan, Barry Allen’a ve Sahtiyan gibi deneyimli sanatçılara değineceğiz. Keyifli dinlemeler 🙂

#1 Sansar Salvo – “Yakında Sans”sansar yakında sans

Türkçe Rap müzikleri içinde en değerli ve başarılı isimlerinden bir tanesi olan Sansar Salvo, geçtiğimiz günlerde “Yakında Sans” adını verdiği, derleme albümünü yayınladı. Albümde toplam 14 adet parça bulunuyor. Birçok değişik tarz ve konseptte şarkı içeren albüm, Dokuzsekiz Müzik ve Hiphoplife.PRO iş birliği ile dijital platformlar ve müzik marketlerde yerini aldı. Albümde Sansar Salvo’nun kendi şarkıları haricinde, birçok sanatçıyla gerçekleştirdiği düetler de bulunuyor. Bu isimler arasında Halil Sezai, Şanışer, Da Poet, Kamufle, Anıl Piyancı, Emrah Karakuyu, Soulkast, Mode XL, Xir, Heja, Şebnem Keskin ve Rapozof gibi tecrübeli kişiler var. Ayrıca albüm, Sansar Salvo’nun en yeni şarkılarını da bünyesinde barındırıyor. Albümü dijital platformlardan ve CD şeklinde müzik marketlerden satın alabilirsiniz.

iTunes üzerinden satın alma

Hiphoplife Shop’tan satın alma

Spotify ile dinleme

“Sansar Salvo – Yakında Sans” Parça Listesi:

01. Yakında Sans
02. Zamanla Dans
03. Yarın Ölüm Beklemek Yerine feat. Şanışer
04. Halil Sezai – Büyük Yalnızlık feat. Sansar Salvo
05. Yazmak Lazım
06. Soulkast – Turkish Touch feat. Mode XL, Sansar Salvo, Da Poet, Kamufle
07. Xir – Korkma feat. Sansar Salvo, Heja, Şebnem Keskin
08. Meslek Sırrı feat. Rapozof
09. Oyunun Anlamı
10. Anıl Piyancı & Emrah Karakuyu – Rahat Ol feat. Sansar Salvo
11. Herkes Doğru feat. Anıl Piyancı
12. Yazmak Lazım (Bugy Remix)
13. Oyunun Anlamı (Clean Version)
14. Şans

#2 Barry Allen – “MRNI EP”barry allen mrni

İrlanda menşeili müzik şirketi olan Souletiquette ve RedKeys Music ile çalışmalarına devam eden Barry Allen, geçtiğimiz zamanlarda haberini duyurduğu ilk EP’si olan “MRNI”ı yayınladı. Albüm tüm dijital platformlarda Souletiquette etiketi ile yayınlandı. Albümde Barry Allen’a eşlik eden isimler arasında Londra’dan KT ve RedKeys Music üyelerinden Bixi Blake ve Khontkar eşlik ediyor. Tüm prodüksiyon ve mix-mastering işlemleri Barry Allen’ın kendisi tarafından yapılan bu albümün kapak fotoğrafı Doruk Uğurluer tarafından, tasarımı ise Barry Allen ve Hamdi Altay birlikte çalışmasıyla hazırlandı. “MRNI” albümünü Spotify üzerinden ücretsiz dinleyebilir ve dilerseniz iTunes üzerinden dijital olarak da satın alabilirsiniz.

iTunes üzerinden satın alma

Spotify ile ücretsiz dinleme

“Barry Allen – MRNI EP” Parça Listesi:

01. So Long (Barry Allen, Khontkar)
02. Wtba (Barry Allen, Khontkar)
03. Butterflies Interlude (Barry Allen, Khontkar)
04. Latc (Barry Allen, Khontkar)
05. Lion-Ess (Barry Allen, KT)
06. Bitch, Don’t Breath My Air (Barry Allen, Bixie Blake)
07. Too Much (Barry Allen, Khontkar)

#3 Sahtiyan – “Benim Dünyam”sahtiyan benim dünyam

Türkçe Rap müziğin en tecrübeli ve en eski mensuplarından birisi olan Sahtiyan uzun bir aradan sonra ilk yasal albümüyle tekrardan karşımıza çıkıyor. Benim Dünyam isimli albüm, Dokuzsekiz Müzik ve Hiphoplife.PRO işbirliği ile tüm müzik marketlerde ve dijital ortamlardaki yerini aldı. Dilerseniz albümü HiphoplifeShop üzerinden de CD şeklinde sipariş edebilirsiniz. Sahtiyan’ın bu albümünde toplam 12 parça bulunuyor. Sahtiyan’ın tek seslendirdiği parçaların yanı sıra, Kamufle ve Grom ile düetleri de albümün içerisinde bulunuyor. Albümün kapak tasarımı Didar Duran tarafından hazırlanmış. Ayrıca albümün ilk video klibi “Üzerim” de yayınlanmış halde bulunuyor. Bu güzel albümü başta iTunes olmak üzere dijital platformlardan ve müzik marketlerden satın alabilirsiniz.

iTunes ile satın alma

Hiphoplife Shop üzerinden CD siparişi

Spotify ile ücretsiz dinleme

“Sahtiyan – Benim Dünyam” Parça Listesi:

01. Hoş Geldin
02. Muhabbet Kafi
03. Bu Oyun Yaramaz
04. Uyan feat. Grom
05. Kurdum Kafamda
06. Gözünden Belli feat. Kamufle
07. Problem
08. 8 Saat
09. Kurt Kobeyn
10. Üzerim feat. Grom
11. Sakin Ol
12. Bön Bön Bak

#4 Ados – “Vertigo”Rap müzik

Türkçe Rap müziğin değerli isimlerinden olan Ados’un uzun zamandır vakit ayırdığı 3. market albümü “Vertigo”, Dokuzsekiz Müzik ve Hiphoplife.PRO işbirliği ile bütün dijital platformlar ve müzik marketlerde yerini almış bulunuyor. Ayrıca HiphoplifeShop üzerinden albümü CD şeklinde satın almak isterseniz yanında imzalı poster de hediye olarak veriliyor.

Albümün kayıtları Studio Vertigo’da tamamlanmış bulunuyor.Bu allbümde Ados’a, Karaçalı, Allame, Kayra ve Da Poet gibi Türkçe Rap müziğin oldukça değerli isimleri ve Atiberk, İlham gibi önemli sanatçılar eşlik ediyor. Albümdeki şarkıların bütün altyapı, aranje ve prodüksiyon işlemleri bizzat Atiberk tarafından yapılmış. Ayrıca bir parçanın altyapısı, bir şarkısında “2 bin küsür beat ürettim, köpekler boş havlamasın” diyerek enstrumental üretkenliğine vurgu yapan Allame tarafından oluşturulmuş. Son zamanlardaki diğer çalışmalarında da olduğu gibi canlı enstrüman ağırlıklı altyapıları benimseyen Ados bu albümde de tercihinde değişiklik yapmamış görünüyor. Albümün bütün gitarlarında Atiberk ve Murat Nuri Şener bulunuyor. Atiberk’in bu albüme katkısı göz ardı edilemeyecek derecede. Ayrıca New World Strings yaylı grubu da albümde bazı parçalara eşlik ediyor. Albüme eşlik edenler arasında, klarnetiyle Yasin Öztürk, saksafon ve yan flütü ile Mahir Keskin, bağlaması ile Ozan Emre Koca eşlik ediyor. Albümün fotoğraf çekimleri Serhat Temiroğlu tarafından gerçekleştirilmiş, kapak tasarımı ise Fatih Öztürk tarafından yapılmış.

Ados’un 3. yasal albümü olarak yayınlanan “Vertigo”nun CD versiyonunda 15, iTunes versiyonunda ise fazladan 3 parça eklenmiş halde toplam 18 parça bulunuyor. Ados, iTunes versiyonuna CD’den farklı olarak “Ahmak”, “Bulantı” ve “Efkarın Delisi” adlı parçaların akustik versiyonlarını da eklemiş. Ados’un bu oldukça yeni albümünü iTunes başta olmak üzere bütün dijital platformlardan, müzik marketlerden ve HiphoplifeShop’tan satın alabilirsiniz.

iTunes ile satın alma

Hiphoplife Shop üzerinden CD siparişi (İmzalı Poster Hediyeli)

Spotify üzerinden ücretsiz dinleme

“Ados – Vertigo” Parça Listesi:

01. Ahmak feat. Atiberk
02. Siyaha Dal
03. Sonbahar feat. İlham
04. Kamberin Kamburu
05. Gelme feat. Allame
06. Bunu Yaz
07. Haksızlık feat. Atiberk
08. Bulantı
09. Kan Kaybı feat. Karaçalı
10. Delirirken
11. Efkarın Delisi feat. Atiberk
12. Zamansız Ağrılar feat. Da Poet , Kayra
13. Gardaş
14. Ahmak (Enstrümantal)
15. Delirirken (Enstrümantal)
16. Ahmak feat. Atiberk (Akustik)
17. Bulantı (Akustik)
18. Efkarın Delisi feat. Atiberk (Akustik)

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir