Yeni Akım Karartma Mürekkep Dövmeler

2244

Günümüzde her şey bir anda popüler olmakta, normal olarak yapmadığımız bir şey yayılmaya müsait bir kitle tarafından yapıldığı anda hayat daha farklı şekillenebilmektedir. “Selfie” dediğimiz veya Türk Dil Kurumu’nun “Özçekim” diye nitelendirdiği bu akımın da tek gecede popüler olduğunu unutmamakta yarar var. Bugün bahsedeceğimiz konu belki uzun süre popüler olacak belki de sadece birkaç hafta gündemde yer alıp,  daha sonra sönüp gidecek.

blackout ink

Yeni yeni popüler olan bu akım sevenlerinin yanı sıra, gün geçtikçe de dövme meraklılarının kanına siniyor. Acı çekmek istemeyen ve aynı zamanda dövme yaptırmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği bu akımın ustaları diye tabir edebileceğimiz öncülerinin bulunduğu Singapur şehrinde bulunursanız, bu sanata kendi gözlerinizle de şahit olabilirsiniz.

tatto

Günümüz meşhur sosyal platformlardan olan Instagram’da bu akımın etiketi, hashtag ile gönderilen resim sayısı da iki binden yukarıdadır. Kendi içinde de modellere ayrılan bu akım vücut uvuzlarına ya da komple bacağı veyahut da kişinin istek ve arzularına göre küçük bölgelere de yapılabilmektedir. Meraklı olanların Instagram’da @oddtattooer adlı hesabı inceleyerek birbirinden farklı, güzel, ilgi çekici ve bir o kadar da muazzam modelleri görmesi de mümkün. Dışarıdan bakıldığında çok masraflı gözükmeyen, tek masrafı bir kutu mürekkep olarak düşünülen, ucuz olması beklenilen bu işin aslında öyle olmadığını söylemekte fayda var. Her ne kadar genelde düz siyah mürekkep olsa da motifler istenildiğinde de yapılabiliyor. Oldukça fazla emek, tecrübe, deneyim, ustalık ve beceri isteyen bir iş olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu tür işlerde meraklı olan, istekli ve yetenekli olan dostlarımıza, uygun imkanı olanlara bu işi yapmalarını da tavsiye edebiliriz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir