Yemen’den Üniversite Eğitimi İçin Geldiği İstanbul’da Halk Otobüsünde Tecavüze Uğradı

2307

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde eğitim gören 21 yaşındaki Yemenli S. G. kaldığı yurda gitmek için bindiği halk otobüsünde tecavüze uğradığını iddia etti. Otobüs şoförü ise tutuklandı.

174032

İddia sahibi S.G., 2 yıl önce eğitim için Yemen’den Türkiye’ye gelmişti. İstanbul Şehir Üniversitesi’nde eğitim görmekteydi ve Çamlıca’da bulunan kız yurdunda kalıyordu. Bayramın ikinci günü yurda dönme için Üsküdar’dan halk otobüsüne bindi. İddiaya göre içinde kendisinden başka yolcu kalmayan otobüs bir süre sonra güzergah değiştirdi. Daha sonra otobüsü durduran şoför, genç kızı bıçakla tehdit ederek arka koltukta tecavüz etti. Olayın ardından bilmediği bir yerde otobüsten inmeyi başaran genç kız arkadaşlarına haber verdi.

Genç kızın şikayetçi olmasının ardından Polis, 48 yaşındaki şoför A.K.’yı yakaladı. Hırsızlıktan sabıkası bulunan A.K. sevk edildiği savcılıkta şöyle konuştu: “Son yolcu o kaldı. Benzin almam gerektiğini söyledim. Sesini çıkarmadı, otobüsten inmedi. Beykoz’a gittik, sahilde çay içtik. Oradaki çalılıklarda birlikte olduk. Kendisi istedi. Sonra yurda bıraktım. Otobüste 24 saat kayıt yapan kamera var. Görüntülerin izlenmesini istiyorum.” A.K.’nın kıyafetlerine delil olarak el konularak kendisi tutuklandı. Soruşturma devam ediyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir