“Yemek Boyunca Telefonunu Kurcalamayana Dondurma Hediye”

1702

Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren tavuk restoranları zinciri Chick-Fil-A; yemek süresince telefonlarına bakmayan müşterilerine dondurma hediye ediyor.

ABD’de 150’den fazla şubesi bulunan Chick-Fil-A isimli restoran zinciri, ilginç bir uygulama başlattı. Kampanyaya göre, yemek boyunca cep telefonuyla ilgilenmeyen müşterilere dondurma ikram ediliyor. Bu ilginç kampanya fikri, şirketin Georgia’daki şubesinin işletmecisi Brad Williams tarafından ortaya atılmış.201603050952_DONDUR

Bu uygulamaya göre restorana gelen müşterilere “telefon kafesi” adı verilen bir kutu veriliyor. Hediye dondurma isteyen müşterilerden, cep telefonlarını sessiz moda almaları ve telefon kafesine koymaları isteniyor. Yemeklerini bitiren müşterilerin şartları yerine getirdiklerini söylemeleri, dondurma ikramına hak kazanmaları için yeterli oluyor.

Brad Williams’e göre bu kampanya ile birlikte aile bireyleri hem birlikte daha çok vakit geçirecek, hem de yemeklerini bölünmeden yiyecekler. Şirketten yapılan açıklamada  kampanyanın amacının aile bireylerinin sadece birbirlerine odaklanarak güzel bir yemek yemelerinı sağlamak olduğu açıklandı.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir