Whatsapp’ın Bilinmeyen 9 Özelliği

26025

Yaygınlaştığı günden bu yana GSM operatörlerinin korkulu rüyası haline gelen anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, neredeyse tüm telefonlarda bulunmakta. Kolay, sade ve kullanışlı özellikleri ile bizi eski mesajlaşma uygulamalarından kurtaran uygulama, gün geçtikçe kendini güncellemekte ve yeni özelliklerini beğenimize sunmakta. Peki bizim Whatsapp hakkında bilmediklerimiz neler?

#1 Otomatik video ve resim yüklemeyi durdurabilirsiniz.

whatsapp-durumlari

Ayarlar sekmesi altında bulunan sohbet ayarları kısmından video ve resimlerin otomatik yüklenmesini durdurabilirsiniz. Özellikle mobil veri kullananlar için kota dostu biz özellik.

 #2 Numaranızı değiştirebilirsiniz.

Whatsapp

Ayarlar/ Hesap/ Numarayı değiştir yolunu izleyerek Whatsapp’a kayıtlı numaranızı değiştirebilirsiniz.

#3 Grup mesajlarını sessize alabilirsiniz.

whatsapp

Bazı gruplar aniden gelen mesaj dalgaları ile bizi bıktırabilir. Bu durumdan grup bilgileri sekmesinden grubu sessize alarak kurtulabilirsiniz. Böylece gelen her mesajda, bildirim sesi sizi rahatsız etmeyecektir.

#4 Kişiler için kısayol oluşturma.

71158-whatsapp-lanza-actualizacin-de-su-app-para-windows-phone-1383761156

İstediğinizi kişiyi sık kullanılanlarınıza almak için mesajın üzerine basılı tutarak “sohbet kısayolu ekle” kısmına dokunabilirsiniz.

#5 Birden fazla hesap kullanabilirsiniz.

whatsapp-durumlari

Çift sim kart özelliğine sahip bir telefon kullanıyorsanız, iki hattınız için de Whatsapp’ı kurabilirsiniz. Bunu yapmak için Google Play üzerinden Switch Me uygulamasını kullanmanız gerekmektedir.

#6 Silinen mesajlarınızı kurtarabilirsiniz.

WhatsApp-for-Tab

Whatsapp’ı silip tekrar yüklediğinizde eski mesajlarınızı tekrar görebilirsiniz. Whatsapp, her sabah saat 04.00’da sohbetleri yedekler. Eğer herhangi bir an yedekleme yapmak isterseniz ayarlar sekmesi altından sohbet ayarlarına girerek yapabilirsiniz.

#7 Whatsapp’ı bilgisayarınızda da kullanabilirsiniz.

Screen_Shot_2015-01-21_at_1.21.46_PM.0

web.whatsapp.com üzerinden karşınıza çıkan QR kodunu telefonunuzda Whatsapp’ı açıp ayarlar sekmesinde çıkan “whatsapp web”e dokunarak okutabilirsiniz. Böylece bilgisayarınızdan da Whatsapp’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

#8 Sahte Whatsapp konuşmaları oluşturabilirsiniz.

140220-whatsapp-1130_f1ad58640061b54ae26e0796b876c3c6

Whatsaid uygulamasını kullanarak dilediğiniz şekilde sahte Whatsapp konuşmaları oluşturabilirsiniz.

#9 İstediğiniz kişinin Whatsapp’a ne zaman bağlandığını ve çıkış yaptığını görebilirsiniz.

whatsdogjpg

WhatsDog uygulaması ile seçtiğiniz kişinin Whatsapp’a girdiği an bildirim alabilir, ne zaman çıkış yaptığını görebilir ve bunu çizelgeler şeklinde kontrol edebilirsiniz. Karşınızdaki kişinin “son görülme” özelliği kapalı olsa da uygulama çalışmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir