WhatsApp Sohbet Sabitleme Özelliğini Kullanıma Sundu

515

Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması WhatsApp geçtiğimiz hafta beta kullanıcıları için sunduğu sohbet sabitleme özelliğini tüm Android kullanıcılarına açtı.  Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp sohbet sabitleme veya sohbet pinleme olarak ismi geçen yeni özelliğini ilk olarak beta olarak kullanıcılara sunmuş ve test etmeye başlamıştı.  Sohbet sabitleme özelliği tüm Android kullanıcıları tarafından artık kullanılabiliyor.  Ancak ne yazık ki bu özellik iOS işletim sistemi kullanan cihazlar için henüz geçerli değil. Fakat kısa bir süre sonra iOS işletim sistemini kullanan cihazlara da bu özellik gelecek.

WhatsApp’a yeni getirilen bu özellik sayesinde istediğiniz bir sohbeti uygulamanın başına sabitlemek üzere yapmanız gereken işlem son derece kolay.  Uygulamayı açarak bir grup ya da kişinin üzerinde parmağınızı basılı olarak tuttuğunuzda üst kısımda bir raptiye işareti beliriyor. Bu işaret tıklandığında ise o sohbet en üstte sabitlenmiş duruma geliyor. Uygulama üzerinde 3 kişi ya da grubu sabitleyebiliyorsunuz.

Dünyada kullanıcı sayısı 1 milyar kişiyi aşan WhatsApp tarafından yapılan bu yeniliğin kullanıcıların hoşuna gideceği de şimdiden konuşuluyor. Kişiyle en son ne zaman görüştüğünüz ya da mesajlaştığınız fark etmeden istediğiniz sohbeti istediğiniz zaman uygulamanın en üstünde sabitleyebilirsiniz. Android kullanıcıları sohbet sabitleme özelliğini uygulamayı son sürüme güncelleyerek kullanabilirler.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir