Vince Gilligan Walter White’ın Gray Matter’dan Ayrılma Sebebini Açıkladı

2494

Breaking Bad bizleri bırakıp gideli neredeyse üç yıl oldu. Bu hüzünlü ayrılıktan bir süre sonra dizinin karakterlerinden Saul Goodman için yapılan bir spin-off sayesinde kendimizi tekrar Albuquerque’nin tozlu yollarında bulduk.

Biz yeni diziye alışaduralım Breaking Bad’den önemli haberler gelmeye devam ediyor. Bugüne kadar dizi hakkındaki en önemli soru işaretlerinden biri Walter White’ın Gray Matter adlı şirketten ayrılışının ardındaki sırla alakalıydı. Bilindiği gibi Walter, kimya öğretmeni olmadan önce Gray Matter adlı bir şirketin iki kurucusundan biriydi. O dönem aynı şirketteki asistanı Gretchen’la da bir ilişkisi vardı. Nedenini bilmediğimiz bir sebepten dolayı Walter, Gretchen’den ayrılmış ve Gray Matter’daki hisselerini de 5000 dolara satmıştı. Onun ayrılışından sonra Gray Matter milyon dolarlık bir şirkete dönüşmüştü. Ayrıca eski ortağı Elliot ve Gretchen evlenmişlerdi.

Dizide Gretchen rolünü oynayan Jessica Hecht, diziyle ilgili sorulan soruya verdiği yanıtta, bu ayrılışının sebebinin Walter’ın kendisini değersiz hissetmesi olduğunu açıkladı. Vince Gilligan da bunu doğruladı. Gilligan’a göre Walter’ın bu hislerinin kaynağı, Gretchen’in ailesiyle geçirdiği zaman sonucunda onların önemli bir aileden geldiği farketmesi. Gilligan bu gerçeği ikinci sezonda bir restoranda geçen aşağıdaki sahneden önce iki oyuncuya da açıklamış.

Biz Better Call Saul’la yola devam ederken bu tarz cevaplar gündeme daha çok gelir umarız.

Kaynak

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir