VİDEO: İşte Suya En Dayanıklı iPhone Modeli!

1952

Hayır yani neden su? Sanki yaz kış denizde havuzda mı yaşıyoruz arkadaş. Bize sorarsanız artık şöyle balkondan bile düşse bir şey olmayacak bir kasaya sahip telefon üretsinler. Tamam takoz gibi telefonları kullanmak istemeyiz elbette ama en azından elimizden kayıp düşünce bile beyni bulanmasın şuncağızların ya hu. Bozulan telefonların yüzde kaçı ıslandığı için bozuluyor ki, ya da garantiye gönderilenlerin bir oranına bakarsanız ya da ücretlendirme nedenine… Şöyle diyorlar size, “telefonunuz darbe almıştır, bu da kullanıcı hatasına girmektedir bu nedenle size biraz ücretlendirme çıkıyor”. Yani bu insanların darbeye dayanıklı bir telefona ihtiyacı var arkadaşlar sizce de öyle değil mi? Ama tabi suya dayanıklı telefon da başımızın üstünde yeri var. Buluttan nem kapan telefonu kim ne yapsın…

YouTube üzerinden yayınlanan testler iPhone 6S ve iPhone 6S’in suya karşı oldukça dirençli olduğunu gösteriyor.  Yeni yayınlanan bir testte ise tüm iPhone modelleri suyun içine sokularak test edildi. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça ilginç görünüyor.

Yapılan testte Apple’ın 2009 yılında tanıtılan oldukça eski modeli iPhone 3G, suyun içinde en uzun süre dayanan model oldu.

1446010398_apple-iphone-6s-water-resistance

 

Aşağıda yapılan testi izleyebilirsiniz.

Kaynak: Teknoloji oku

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir