Uzun İlişkilerde Yaşanan En Klasik 9 Problem

2053

Evlilik ve aile kurmak insan hayatında belki en keyifli en heyecanlı dönemdir. Ancak yıllar geçtikçe ve üniversite okumak yaygınlaştıkça insanın yaşamında bu gibi şeylerin yerini başka öncelikler alabiliyor. Yani evlilik daha ileri yaşlara atılabiliyor. E hal böyle olunca 16-17’li yaşlarda gerçekleştirilen evlilikler yerini, uzun süreli ilişkilere ve belki sonu evliliğe varan birlikteliklere bırakıyor. Uzun süreli ilişki her yiğidin harcı değil elbette, emek ve sabır isteyen bir durum. Peki böyle bir birliktelik beraberinde ne gibi sorunları getirir? Bakalım bize katılacak mısınız…

#1 Bana eskisi kadar seni seviyorum demiyorsun.

 

de11fc01-2312-4a8e-aea8-f1981a9cbe80

İlişkinin başlarındaki o heyecan ve tutku yıllar geçtikçe yerini dinginliğe ve alışılmışlığa bırakabiliyor. Elbette onu çok seviyorsunuz ancak her an bunu dile getirmenin ne gereği var ki? Böyle düşünmeyin. Bu aslında o ilişkiyi yavaş yavaş toprağa gömmek oluyor. Siz aşkınızı dinç tutmak için her içinizden geldiğinde bunu sevgilinize söyleyin, söyleyin ki eşinizin yüzü gülsün. Bir ilişkide bir taraf çok mutluysa bu mutlaka diğerine de yansır.

#2 Ben söyledikten sonra yapmanın bir anlamı yok.

Kavga-Etmeden-Tartışmanın-Kuralları-4-470x359

+Bana hiç çiçek almıyorsun. -Ya hu ölüp gidecek, hem niye bitkileri dalından koparalım ki. +Olsun ben seviyorum bir kere de sürpriz yap be adam!. Bunun üzerine ertesi gün adam elinde çiçekle kapıyı çalar. Kadının yüzü elbette yapmacık bir gülümsemeyle kaplanır. İçinden ise “ben söyledikten sonra yapmanın bir anlamı yok.” Dua edin içinden söyledi de olayı büyütmedi.

#3 Aşkım sana doğum gününde ne alayım ne istersin?

aşkta-kavganın-yararları

Yahu al işte bir şey. Niye soruyorsun ki sana pantolon ihtiyacım var gel birlikte bakalım da parasını sen ver mi desin? 60 yaşındaysanız anlarız ama bu kişi senden bir incelik bekliyor olabilir mi. Zaten bir sene boyunca dümdüz yaşayıp gidiyorsunuz hayat kaygısı, okul, sınav derken. Yılda bir gün bir incelik yapacaksın bunu da sevgiline mi soruyorsun. Tekmeyi hak ediyorsun da neyse…

 

#4 Çevrim içisin ama mavi tik olmadı? Kimle konuşuyorsun? Heey?

1001389_620x413

Eğer whatsapp’taysanız ve o da o an bir şeyler anlatıyorsa elbette önce ona cevap vereceksiniz. Genelde bunun cevabı da şöyle olur: “Aşkım grupta bir şeyler yazmışlar da onları okuyordum.” Okuma demiyoruz, hobi olarak yine oku ama sonra, önce benle konuş.

#5 Gece 4’te online olmuşsun? Mahalleliyi sabah namazına sen mi uyandırdın hayırdır?

How-Couples-Can-Argue-Better

+Yok aşkım ya uyku tutmadı film izliyordum. -Tamam aşkım. (Olsun whatsapp’a niye girdin, bu cevap beni tatmin etmedi ama neyse). Elbette bazı şeyler içinden söylenir. Her şeyi bas bas söylesek uzun ilişki olmazdı o.

#6 Son görülmen kapalı mı senin? Aç onu aşkım.

mutlu-cift-01 (1)

+Tamam aşkım (paşa paşa).

#7 İki tarafında içinde, kursağında kalan bir; kurs, etkinlik, gezi vs. mutlaka olur.

iliskiler_69d76f03-da6d-47fe-866e-6a5fcc454825_1

Örneğin kız yüzme delisidir ama o bikiniyle o kadar erkeğin içinde? Tartışmaya bile kapalıdır. Kız dans etmeye bayılıyordur ama başka bir erkekle? Sarmaş dolaş? Asla olmaz. E o zaman gel sevgilim birlikte gidelim diye sorarsın, kesinlikle vakti yoktur. Bir erkek elbette ortamındaki kız-erkek arkadaş grubuyla gece eğlenmeye çıkamaz. Ben o barda var mıyım? Yokum, o zaman sen de gidemezsin. Hayat zor gençler.

#8 Kronik olarak kıskanılan bir kişi muhakkak vardır. Ondan uzak duracaksın.

liskiler_74d43ff7-3cf5-413a-93f6-2f513ec33179_3_DF2079D7-8998-47AD-8869-11AAE1BC458E

Bu kişi; erkeğin yakınlarındaki platin sarısı saçlı kız kanki, kızın yakınlarındaki yılışık, şişme mont giyen Berkcan tipli bir erkek olabilir.

#9 Aynı konu yüzünden her defasında kavga edilir, bir süre geçer, özleme dayanamayıp barışılır. Ama o problem çözülmez.

iliskilerde-en-sik-yasanan-6-kavga-sebebi-(1)

 

1
Kimler Neler Demiş?

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir