Uzaylıları Bulmuş Olabiliriz

1678

NASA’nın sistemimiz dışındaki yaşanabilir gezegenleri bulmak için yörüngeye fırlattığı Kepler Uzay Teleskobu, olağan olmayan bir durumla karşılaştı. Üstelik bu olağandışı durum uzaylı medeniyetinin bir işareti olabilir.

uzaylilarsonbisey

Kepler Uzay Teleskobu, yıldızının etrafında dolanmakta olan gezegenin, gezegeninin ışığını kapatarak oluşturduğu dalgalanmalardan yararlanarak gözlem yapıyor. KIC 8462852 isimli,  dünyadan 1500 ışık yılı uzaklıktaki bir yıldızda da aynı gözlemler sonucunda garip bir sinyal keşfedildi. Düzenli dalgalanmalar yıldızın yörüngesinde bir gezegenin varlığına işaret ediyor olabilir; fakat bu zamana kadar gözlemlenen 150000’den yıldızın hiçbirinde bu kadar dalgalanmaya rastlanmamıştı.

uzaylilarsonbisey

Astoronom Dr. Stuart Clark açıklamasında: “Bir gezegen, yıldızın ışığında yüzde bir veya ikilik bir sönümleme yaratabilir oysa bu yıldızda bu oran yüzde yirmilerde. Bu yüzden buna sebep olan cismin bir gezegen olduğunu düşünmüyoruz.” şeklinde konuştu. Yale Üniversitesi’nden Tabetha Boyajian dalgalanmaya çok sayıda göktaşının sebep olduğunu göz önünde bulunduruyor. Penn State Üniversitesi’nden Jason Wright’a göre ise dalgalanmayı yaratan şey uzaylıların inşa etmiş olduğu mega bir yapı olabilir.

Ne dersiniz sizce uzak bir gelecekte birçok bilimkurgu filmindeki gibi galaktik bir yapıya dahil olacak mıyız?

# 1

https://twitter.com/The_Lone_Drow/status/654669980705800192

# 2

# 3

# 4

# 5

https://twitter.com/ilberortayIi/status/654759554060718085

# 6

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir