Uyanma Zorluğu Çekenler İçin 5 Alarm Uygulaması

2797

Uyanma zorluğu yaşayan insanlar için alarmlar, olmazsa olmazlardan. Öyle ki bazen alarmın sesine alıştığınız için uyanamamaya başlayabilirsiniz. Bazen de uyanıp alarmı kapatır ve tekrar uyumaya devam edersiniz. Günümüz dünyası artık tam anlamıyla teknoloji dünyası. Teknoloji de bize alternatif çözümler sunuyor. Uyanmakta zorluk çekenler için 5 alarm uygulamasını sizler için derledik.

#1 I can’t wake up

İndirmek için tıklayınız.

Alarmı kapatabilmek için önceden ayarladığınız seçeneğe göre; matematik problemi çözmenizi veya ekrandan size gösterdiği yazıları yazmanızı istiyor. Barkot okutma seçeneği de var. Örneğin; alarmı kurarken dolabınızdaki margarinin barkodunu okutmuşsanız, susturmak için aynı barkodu tekrar okutmanız gerekiyor. Aman barkodları unutmayalım!

 

#2 Alarmy

İndirmek için tıklayınız.

Alarmı kurarken çektiğiniz bir fotoğrafı uygulamaya tanıtıyorsunuz. Alarmı tekrar susturmak için de gidip aynı fotoğrafı çekmeniz gerekmekte. Evin uzak köşelerinin fotoğrafları üzerinde denemeler yaparak sabahları uykunuzu açabilirsiniz.

#3 Sleepbot

İndirmek için tıklayınız.

Uykumuzu almış bir şekilde uyanabilmek için sağlıklı bir uyku şart. Bu program, uyku sırasındaki horlamalarınız ve yataktaki hareketlerinizi kayıt altına alarak uyku grafiğinizi hazırlıyor ve size sağlıklı bir uyku için ne yiyip içebilirsiniz, neler yapılmalıdır tarzında bilgi veriyor. Bir alarmdan daha fazlası.

#4 Timely

İndirmek için tıklayınız.

Google tarafından satın alınan bu uygulama, karşınıza puzzlelar çıkarıyor. Uyanmak için bu puzzleları doğru şekilde çözmeli ya da matematik işlemleri cevaplamalısınız. Ayrıca alarm zamanından yarım saat kadar önce kısık seslerle başlayarak sizi uyandırma çalışması da mevcut.

#5 Spinme

İndirmek için tıklayınız.

Kurulan alarmı tekrar susturmak için ayağa kalkıp, iki parmağınızı ekranda gösterilen noktalara koyup kendi etrafınızda dönmenizi gerektiren bu uygulama, bu sırada uykunuzu da kaçırır zaten.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir