Ülkücü Belediye Başkanının HDP Binasına Saldırıları Durdurma Anı

2806

Yaklaşık 13 yıl önce “AB’ye giriyoruz” diye sevinen halk aradan geçen onca zamandan sonra kendisini Ortadoğu’nun göbeğinde buldu. Her geçen gün daha fazla Ortadoğululaşan ülkemizde; bu durumun getirdiği IŞİD, PKK, DHKP-C gibi terör örgütlerinin artan saldırıları, iç savaş yaşanan Suriye’den gelen sığınmacıların yaşam ve entegrasyon sorunları, seçim sonuçlarının getirdiği belirsizliğin devam etmesi ve kimsenin sorumluluk almaması gibi nedenler halkımızı da fazlasıyla olumsuz etkilemekte.

Dağlıca’da kurulan hain pusu sonucu şehit düşen askerlerimizden Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere’nin cenazesi Salihli’ye ulaştı. Salihli kısa sürede 3. şehidini vermişti. Yürekler bu acıya dayanmaya çalışılırken bir acı haber de Iğdır’dan geldi. Verilen çok sayıda şehidin ardından maalesef ülke genelinde halkın galeyana gelmesiyle üzücü olaylar da yaşanmaya başladı.

Şehit Uzman Onbaşı Özgür Yatakdere’nin cenazesinin ardından bir grup kalabalık HDP binası önüne gelerek binayı taşa tuttu. Polisin tomayla araya girmesi sonucu gerginlik artarken MHP’li Belediye Başkanı Zeki Kayda megafonla açıklama yaparak kalabalığı sakinleştirdi.

 

Kalabalığa hitap eden Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda: Lütfen. Bugün bir şehidimizi daha toprağa verdik. Onun hatırına herkes dikkatli olacak. Hiç kimse de genel merkezden üstün değildir, teşkilatlardan hiç kimse üstün değildir. Bizlere sadece sokaklarda bayraklarla yürüyün tepkinizi gösterin dediler. Bunun dışında başka bir şey yok. Ülkücü yasalara, kanunlara uygun bir şekilde tepkisini verecek, Salihli halkı da sizlere böyle güvenecek.” dedi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir