Ufuk Çalışkan kimdir ?

2840

Ufuk Çalışkan

ufuk çalışkan
ufuk çalışkan

Sevgili okuyucularım bugün karşınıza bilinmeyen bir sanatçıyla geldim. Hakkında pek bir bilgiye ulaşamamış olmanın üzüntüsüyle tüm bildiklerimi paylaşacağım. Kahramanımız tam bir sır kutusu.

Ufuk Çalışkan kimdir ?

Ufuk Çalışkan Mesleği nedir ?

Hollanda doğumlu olan genç müzisyen, (genç dediğime bakmayın, doğum tarihi hakkında bir bilgiye ulaşamadım ama genç gösteriyor) müziğe eğilimini enstrümantal parçalar yaparken keşfetti. Sonrasında korolara katıldı ve sesini buralarda gösterebildi. Korodaki başarısıyla ilk single’ını çıkardı. 15 Ocak 2011’de yayınlanan ”Hadi Geri Gel” single’ı 792.885 kez bir video kliple karşımıza çıktı genç müzisyen. Bu single’ın devamı niteliğinde 25 Haziran 2011 tarihinde ”Unutmak İstiyorum” single’ını çıkardı ve buy single ile 4.046.950 izlemeye ulaştı. Kadife sesiyle ve bu muhteşem şarkıyla biraz olsun tanınan genç müzisyen 6 Ekim 2012’de çıkardığı ”Yeni Limanlara” single’ı ile 2.451.266 kez dinlendi. 4 yıl aradan sonra 2 Nisan 2016 tarihinde çıkardığı ”Bahçemiz” adlı single’ı ile maalesef ki bu başarısını devam ettiremedi. Bu şarkı 256.117 kez dinlendi. Ve son olarak 26 Ocak 2017 tarihinde çıkardığı ”Aşk Payı” şu anlık 141.235 kez dinlendi. Kliplerini kardeşi Emre Çalışkan’ın desteği ile hazırlayan Ufuk Çalışkan sade işler yapmak istiyor. Ve kliplerinde halka yakınlığa önem veriyor. Duygusallığın ön planda olduğu şarkılarını kendisi yazıyor.

Sesinin kalitesi ve ortaya çıkan özenli işleri ile daha çok tanınmayı hak eden bir müzisyen olduğunu düşünüyorum. Okuduğu okul, yaşı, yaşadığı hayatı gizem olmaktan çıkmalı ve böyle kendi köşesinde sessizce güzel işlerin peşinde olan bir sanatçı daha çok tanınmalı. Çoğu insan gibi benim de en beğendiğim parçası ”Unutmak İstiyorum” olmuş olsa da diğer işlerini de başarılı bulduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Video kliplerindeki farklı bakış açılarını da beğendiğimi belirtmeden edemeyeceğim. Belki bir yerlerde bir şarkısını duymuşsunuzdur da kim olduğunu bilmediğiniz için bir daha dinleme fırsatı bulamamışsınızdır. Şimdi bu arkanıza yaslanın ve yeni bir müzisyen tanımanın güzelliği ile şarkılarını dinleyin. Beğenir misiniz bilmem ama beğenilmesi gereken bir müzisyen olduğu konusunda şüphem yok. Müzik insanlara verilmiş en güzel armağanlardan birisi bu dünyada. Ve bu işi iyi yapan herkes takdiri ve dinlenmeyi hak ediyor. Keyifli dinlemeler. Müzikle kalın sevgili okur.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir