Üçgen Makyaj Süngeri Kullanımında Uzmanların Tavsiyeleri

522

Son zamanlarda kullanımı yaygınlaşan makyaj süngerlerinin doğru kullanımının ne şekilde olduğunu birçok kadın merak etmektedir. Üçgen makyaj süngeri kullanımı ile ilgili olarak uzmanların tavsiyelerine kulak vermek gerekiyor.

Makyaj süngerleri hayatımızda yer aldığından beri makyaj görünümleri oldukça doğal bir görünüm kazanmaya başladı. Ancak yine de makyaj süngerlerinin kullanılmasında yapılacak bazı hatalar olumsuz sonuçlar doğurabilir. Uzmanlar makyaj süngerlerini kullanırken ortaya çıkan en yaygın hataları şu şekilde belirtiyor.

 

Fondöteni cildinize uygulayacağınız zaman süngerin üzerine sıkmak yerine elinizin üstüne sıkın ve süngerin geniş kısmıyla buradan alarak cildinize sürün. Böylelikle makyaj süngerinin daha az miktarda fondöten harcamasını sağlarsınız. Kuru halde kullandığınız makyaj süngeri çok fazla fondöteni içine çeker. Bu yüzden fondötenin çoğunluğu cildiniz yerine makyaj süngeri tarafından emilir. Bu sebeple ilk olarak makyaj süngerinizi ıslatın, biraz sıkın ve ardından fondöteni cildinize uygulayın. Böylece bu uygulama hem daha az miktarda fondöten harcamanızı sağlar ve hem de daha yumuşak bir uygulama söz konusu olur. Makyaj esnasında makyaj süngeriniz kurumaya başladıysa onu su veya yüz spreyi ile sık şekilde ıslak tutun. Bu şekilde makyaj süngerinin her zaman için nemli kalmasını sağlayacaksınız. Makyaj süngerinizi her kullanımdan sonra temizlemeden çantanıza koyuyorsanız, burada cildinize haksızlık yapıyorsunuz demektir. Eğer makyaj çantanıza koymadan önce makyaj süngerinizi temizlemiyorsanız; içinde bakteriler oluşur ve bunun sonucunda da yüzünüzde başta sivilceler olmak üzere bazı cilt problemleri ortaya çıkar. Bu sebeple her kullanımın ardından makyaj süngerinizi su ile temizleyin ve su temiz akana kadar sıkmaya devam edin.

Makyaj süngerinizi aynı zamanda krem, jel yapıdaki allık ve aydınlatıcı gibi malzemelerinizde de kullanabilirsiniz. Makyaj malzemelerinizin kullanım süreleri olduğu gibi makyaj süngerinizin de belirli bir ömrü vardır. Bunu ise makyaj süngerinizin rengini kaybetmeye ve şeklinin bozulmaya başlamasıyla anlayabilirsiniz. Özellikle makyaj süngerini her gün kullanan kadınlar 2 veya 3 ayda bir değiştirmek durumundadırlar.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir