Tv ve Sinema Dünyasından En Sevilen 10 Anti Kahraman

4238

Kahramanları hepimiz severiz. Kimi ülkelerini hatta dünyayı kurtarır. Kimi onur mücadelesine yılmadan devam eder ve kazanır. Kısacası bir kahramanın kendini sevdirmesi kolaydır, ama bir anti kahraman kendini herkese sevdirmeyi başarmışsa olay bitmiştir. İşte karşınızda en sevilen 10 anti kahraman..

 

#1 Travis

1

1976 yapımı Taxi Driver filminde De Niro’nun canlandırdığı Travis karakteri en çok akılda kalan anti kahramanlardan oldu.

 

#2 Lêon

2

O küt saçlı kızların sevgilisi.. O bir Lêon.. 1994 yapımı Leon: The Professional filminde Jean Reno’nun canlandırdığı karakter olan Lêon. Bir seri katil olması ve ufacık kıza bunu öğretmesine rağmen çok sevildi.

 

#3 Michael Corleone

1354500863459983

 

The Godfather üçlemesinde, Al Pacino’nun hayat verdiği Michael Corleone efsaneler arasındaki yerini aldı ve yüzyıllar boyunca oradan inmeye niyetli gibi durmuyor.

 

#4 Jigsaw

4

Saw serisinin zeki ve psikopat karakteri, ölüm oyunlarının yaratıcısı psikopat Jigsaw.. Kendince insanlara ders veriyor ama kendisi tanrı mıdır? Bu hakkı kendinde nasıl buluyor? Jigsar pırıl pırıl mıdır? gibi sorular kafaları kurcalıyor.

 

#5 Tony Montana

5

Bir filmde en fazla “fuck” deme rekorunu elinde bulunan Tony abimiz, buna rağlem çok sevilen bir karakter haline geldi. Scarface filmiyle ortaya çıkan bu karakter halen bir çok “ağır abi” nin idolü.

 

#6 Darth Vader

6

Star Wars serisinin kötü adamı olmasına rağmen, karizması ve Teoman ile düet yapacak kadar buğulu sesi ile en çok sevilen karakteri haline geldi. Star Wars denilince akla gelmesi ve satılan Star Wars ürünlerinin çoğunda kendisinin bulunması ise bunun kanıtıdır.

 

#7 Sauron

7

The Lord of The Rings serisinin kötüsü. Herşeyin sorumlusu, yüzüğün yaratıcısı ve sahibi. Adını anarken bile dikkat etmeniz gereken, herşeyi gören gözü yüzünden ondan kaçamayacağınız yegane kişi. 3lemede en az görünen karakter olmasına rağmen, asla unutulmayacak 5-6 karakterden biridir. Karizmadan ölmezse iyidir.

 

#8 Dexter Morgan

8

Darth Vader ve Sauron’dan sonra çok masum kalıyor, evet ama kendi çapında ayrı bir pisopat olan Dexter Morgan’ı unutmamak lazım.

 

#9 Heisenberg

White

Aile babası Walter White, piyasadaki adıyla Heisenberg. Zekası, hırsı, tutkusu ve o muhteşem kibiri birleşince kendi sonunu hazırlayan bir adama dönüştü Mr. White. Breking Bad dizisinde Bryan Cranston’un muhteşem performansıyla hayat verdiği Heisenberg şüphesiz en sevilen anti kahramanlardan biri.

 

#10 Joker

Heath-Ledger-in-his-role-as-The-Joker-in-The-Dark-Knight

The Dark Knight filmi çekiliirken, Batman’in bir kez daha nasıl sevileceği konuşuluyordu. Usta yönetmen Nolan, öyle bir film çekmişti ki, Batman’e farklı bir boyut kazandırmıştı. Ama filmin yayına girmesinden bir süre önce hayata gözlerini yuman Heath Ledger öyle bir oynamıştı ki Joker’i sevmemek. İçten içe Batman karşısında desteklememek elde değildi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir