Türk Dizilerinin Unutulmaz Karakterleri

2402

Bazı oyuncular oynadıkları karakterle çok fazla bütünleşiyor. Öyle ki gerçek isimlerini bile unutup dizilerdeki ismiyle anıyoruz. Bide orijinal karakterler var tabi ki, onları da günlük yaşantımızdaki insanlarla oldukça içselleştirdiğimiz için bir ekol haline gelirler.. Karşınızda türk dizilerinde unutulmaz karakterler..

#1 Memoli – Yılan Hikayesi

memoli

Yalnızda iş arkadaşları Memoli derler ona.. Yılan Hikayesi adlı dizinin hırçın ve cesaret hapı yutmuş komiseri Memoli, uzunca bir süre genç kızların sevgilisi oldu. Mehmet Ali Alabora’nın herkes tarafından tanınmasını da sağlayan bu karakter ayrıca Türk dizilerinde yakışıklı komiser akımını başlattı.

#2 Sümbül Hanım – Asmalı Konak

sümbül hanım

Asmalı Konak’ın hanımı, karakter timsali Sümbül Hanım bir fenomen haline geldi. Her yerde Sümbül Hanım eşarpları, takıları satılmaya başlandı.

#3 Behlül – Aşk-ı Memnu

3

Amcasına ihanet edip yengesini ayartan ve beraber büyüdüğü kuzeniyle evlilik hazırlıkları yapan behlül, türk halkının aile bağlarını zedelemiş olabilir. 

#4 Burhan Altıntop – Avrupa Yakası

4

Zaten belli bir çizgisi olan Avrupa Yakası dizisini bambaşka bir boyuta taşıdı. Sonuçta bir Burhan Altıntop kolay yetişmiyor, kendinize gelin! 

#5 Hürrem Sultan

5

Kocasını başka sultanlara kaptırmamak için çevirdiği entrikalar ile türk kızlarının gönlünde taht kurdu.

#6 Polat Alemdar  – Kurtlar Vadisi

6

Yanındaki 3-4 arkadaşı ile Türkiye’yi karanlık güçlerden temizleyen, önce Irak’ı ardından Filistin’i işgalden kurtaran Polat Alemdar tam bir ölüm makinası, metrekareye 283645 tane merminin düştüğü çatılmalardan bile sağ salim kurtulan mafya babası, sağ salim dizi hayatına devam ediyor.

#7 Ramiz Karaeski – Ezel

7

Kadere inanan insan tesadüfe inanmaz. Tesadüfe inanan adamsa kaderini kendi elinde tutamaz yeğen! Ramiz Dayı, Ezel’e yaptığı akıl hocalığı, Kerpeten Ali’ye verdiği ayarlar ve Selma’ya olan aşkı ile efsane olmayı sonuna kadar hakediyor. Saygıyla anıyoruz.

#8 Adanalı – Adanalı

9

Adanalı dizisinin Adanalısı.. Eski dostu yeni düşmanı Maraz Ali ile olan kapışması ve neşeli mizacıyla Türk dizilerinin unutulmazları arasında kendine yer buldu.

#9 Efe – Kavak Yelleri

efe

Herkesin herkesle ile kanka, ardından sevgili ve ardından tekrar kanka veya düşman, en sonunda tekrar sevgili olduğu karmakarışık bir dizi olan Kavak Yelleri’nin, ölüp dirilen kahramanı Efe.. 

#10 Behzat Ç. – Behzat Ç.

behzat

Canımız ciğerimiz Behzat amirimiz. Ekibiyle birlikte her daim haklının yanında ve haksızlığın karşısında duran, başına gelmedik kalmayan biricik polisimiz.

#11 İsmail Abi – Leyla ile Mecnun

ismail abi

Leyla ile Mecnun dizisinin olmazsa olmazıydı. Absürd kıyafetleri, gelmeyecek gemiyi beklemesi, neşeli karakterinin altındaki duygusal tarafı, bizi kendine çok yakın hissettirdi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir