Tuğçelik’in Patronu Burak Nergiz’in Ağzından Tuğçelik Gelecek Planları

3325

burak nergiz tugcelik

Tuğçelik Alüminyum ve Demir Çelik, Türkiye’nin büyüyen değerlerinden.

Her geçen gün artan ihracatı ve genç ve başarılı yöneticisi ile dikkat çeken Tuğçelik hakkında, sayın Burak Nergiz ile röportaj yaptık.

Burak Nergiz, Tuğçelik’in gelecek planlarıve Tuğçelik yatırım hedefleri hakkında şunları söyledi;

“Tuğçelik geçtiğimiz 3 yılda %25 büyüdü. 2015 kar marjı da bunun en büyük kanıtlarından biri (10 Milyon TL kar hedefi sunulmuş). Orta ve gelecek vadede planlamalarımız son derece güçlü, dolayısıyla bu gidişatın Tuğçelik hisse fiyatlarına nasıl olumlu yansıyacağını Tuğçelik hisse paydaşlarımız ve kamuoyu da görecektir zaten.
Bu sebepten hissemizi tercih eden yatırımcılara hep uzun vadede çok başarılı olacaklarına inandığımızı rahatlıkla söylüyoruz. Standart borsa yatırımcısı gibi 1-2 günde kazanmayı değil, uzun vadede kazanmayı önemsemek lazım. Bizşirket planlamalarımızı buna paralel olarka uzun vade için yapıyoruz. Yer aldığımız sektörde önümüzün bu kadar açık olması ayrıca planlarımızı sağlamlaştırıyor.

tugcelik hisse2014 yılında makina parkurumuz için 10 milyon Euro’nun üzerinde ciddi bir yatırım yaptık. Tabi ki bu yatırım uluslararası kontratlarımıza da yansıdı ve yansıyor. 2016 için 25 milyon Euro, 2017 için 30 milyon Euro ciro hedeflerimiz var ve bunlar gerçekçi hedeflerimiz. 10 yıllık süreçte ne planlıyorsunuz dye sorarsanız; hedefimiz amiral gemimiz olan otomotiv sektörünü devam ettirirken, bir de üzere beyaz eşya sektöründe yapılacak olan işleri ekleyerek, ciromuzu tam 200 milyon Euro’ya ulaştırmak.
Tabi bütün bu hedeflerimizi gerçekleştirebilmek içinde üretim kapasitemizi daha da arttırmamız gerekiyor. Biz de bunun için çalışmalarımızı başlattık;
2016 yılının sonuna doğru Gebze’de açılacak yeni tesisimiz için yatırımlarımıza başlıyoruz. Makina parkurlarımızın yenilenmesi de dahil olmak üzere Gebze’deki bu tesise yaklaşık 15 milyon Euro yatırım yapacağız. 2017 yılı için ise en büyük ilk 1000 sanayi kuruluşu arasında yer almayı planlıyoruz. Sonrası için de gözümüzü ilk 500’e diktik diyebilirim.”

Tuğçelik ailesine başarılar diliyor, Burak Nergiz’e bu röportajı için teşekkür ediyoruz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir