Trivia Crack Çılgınlığı

1839

AA oyunundan sonra son zamanlarda gençler arasında bir “Trivia Crack” furyası almış başını gidiyor. Vizelerde boğulan yahut Kpss hengamesi içinde kendini kaybedenler dışında hemen herkes oyunu yüklüyor ve güzelim bataryaları bu oyun yüzünden ağlatıp sevgilisinden trip yiyor 🙂 Gerçi gördüğüm kadarıyla artık sınavlar da bu oyuna engel değil. Zira, vizeler için garanti veremesem de Kpss tarihi için mini mini çapta tekrar etme imkanı da sağlamıyor değil.

Oyunla ilk tanışma aslında 2014 yılında oldu. Fakat o zamanlar Türkçe dil seçeneği olmadığı için ülkemizde hak ettiği yeri bulamadı. Kısmen Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasına benzediği için, Türkçe’ye uyarlanmasının ardından alışmamız zor olmadı.

trivia-crack-logo-040416

#1 Oyunu Sevdik. Çünkü…

Oyun bilgi yarışması formatında. Fakat zorluk derecesi seviye atladığınızda artmıyor. Sorular için çok farklı bir yöntem izlenmiş ve yarışmacıların da soru hazırlayabileceği ve diğer yarışmacıların hazırladıkları soruları oylayabilecekleri bir alan bırakılmış. Bundan olsa gerek, “Hangisi Rönesans dönemi sanatçılarındandır?” sorusunun şıklarında Ted Bundy’i görebilirsiniz. Hatta güneşe ateş edilen şehrimizin sorulduğu soruyla karşılaşabilirsiniz 🙂 Tabi benim favorim: Protonun özelliği nedir?
– Negatif yüklü parçacık
– Yüksüz parçacık
– Pozitif yüklü parçacık
– Gül gibi kokan parçacık (???)

Eğer bu oyuna “gerçek” bilgi yarışması formatında bakmıyorsanız bu sorular bırakın canınızı sıkmayı, sizi gülümsetecektir.

unnamed

#2 Oyunu Sevdik. Çünkü…

Dünya tatlısı emojileriyle kendine bağlayan oyun, aslında bu bağımlılığıyla da oldukça tehlike arz ediyor. Zira kardeşimi “bırak artık şu telefonu elinden” diye azarlarken, iki gün sonra kendimi; kardeşim ve annemle tanımadığımız birine karşı meydan okurken bulduk. Evet çok adil dövüşmemiş olabiliriz ama zaten kaybettik. Çünkü oyun ülkemizde hızla taraftar toplarken bir yandan da nedenini anlamadığımız şekilde hilekarlar türetiyor. Oyuncuların bir kısmı da bundan muzdarip zaten. Ama buna nasıl bir çözüm üretilebilir bilemiyorum…

trivia-crack-app

#3 Oyunu Sevdik. Çünkü…

İçinde biz varız…

Screenshot_2016-04-11-18-20-09-1

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir