Travis Fimmel

Travis Fimmel Sanat yaşamı

Genç kızların sevgilisi, Vikinglerin efsane kralı Ragnar Lodbrok‘u canlandıran ve geçen bölümlerde Kral Aella tarafından korkunç bir ceza biçimi olan zehirli yılanlarla dolu bir çukurda onlarca yılan tarafından ısırılarak ölme sahnesindeki oyunculuğuyla kafamıza kazınan, Brad Pitt – Kıvanç Tatlıtuğ klasmanındaki sarışın, uzun boylu, fit vücutlu, eski manken – yakışıklı oyuncular grubundan olan Travis Fimmel kimdir, sizler için araştırdık.

15 Temmuz 1979, Avusturalya doğumlu olan Travis Fimmel 37 yaşında ve merak edenler için Yengeç burcu, yani oldukça duygusal ve romantik bir erkek, ayrıca dikkat çekmeyi, ilgi görmeyi ve güzel kadınları seviyor. Eski bir model olduğunu ve modellik zamanında da pek popüler olduğunu belirtelim.

Travis Fimmel, Vikingler filmindeki rol arkadaşları Aliyssa Sutherland ve Katheryn Winnick ile

Keşfedilmesi ise, klasik peri masalı hikayelerine benziyor. 17 yaşına kadar ailesiyle birlikte sıradan bir hayat sürdükten sonra, üniversite eğitimi için Melbourne’e taşınır. Spora ve vücut geliştirmeye meraklı olduğundan spor salonuna gitmektedir, orada ünlü bir model ajansının ortaklarından birinin dikkatini çeker ve Los Angeles‘ta modellik teklifi alır.

Travis Fimmel, ayağına kadar gelen bu şansı geri çevirmez ve kabul eder. Modellik kariyerinin ilk yılında ise Calvin Klein‘ın erkek iç çamaşırı modeli olarak büyük bir başarıya imza atar ve modellik camiasında oldukça popüler hale gelir. 2002 yılında ise, People dergisi tarafından “En Seksi Bekar Erkek” seçilerek aynı zamanda kadınların kalbinde de popüler olur. Ama ilginç bir şekilde mütevazı ve kendi halinde biridir, gazetecilere özel hayatı hakkında konuşmayı sevmez. Fırsat buldukça Avusturalya‘ya gider kriket takımıyla ilgilenir, tüm Avusturalya’lı oyuncular gibi o da Hollywood’un cazibesine kendisini tam zamanlı kaptırmaz, bir tarafı hep normal insanlar gibidir, kendi halinde bir hayat yaşama peşindedir..

Kendisine film teklifleri de yağmaya başlayınca Travis Fimmel, baştan savma bir şekilde sadece para için bu teklifleri kabul etmek istemez, önce iyi bir oyuncu olmaya karar verir. Hatta sırf bu yüzden kendisine Sex and the city filminden gelen teklifi geri çevirir ve sadece yetenekli oyuncu adaylarını yetiştiren oyuncu koçu Ivana Chubbuck‘ın atölyesine girmeye hak kazanır, sonrasında oyunculuk dersleri almaya başlar. Bu eğitimin, kendisine ne kadar faydalı olduğunu zaten görüyoruz ama özellikle belirtelim ki; Vikingler dizisindeki oyunculuğu ile Travis Fimmel, yılların deneyimli oyuncularına parmak ısırtacak kadar iyiydi ve her sahnesiyle aklımıza kazındı.

İlk olarak, 2003 yılında Tarzan filminde oynayarak film dünyasına adımını atan Travis Fimmel, daha ilk filminde başrol oynama lüksüne sahip sayılı oyuncular arasına girmiştir.

Travis Fimmel- Tarzan

Bu filmden sonra pek çok dizi ve filmde oynayan Travis Fimmel, film seçimlerinden mi, senaryodan mı bilinmez, bir türlü istediği çıkışı yakalayamadı. En sonunda, kendisine 2012 yılında, History Channel tarafından, Vikingler dizisindeki Ragnar Lodbrok rolü geldiğinde, bunun beklediği fırsat olduğunu hissedip hiç düşünmeden rolü kabul etti.

Vikingler dizisi, Travis Fimmel‘a tüm oyunculuk yeteneklerini gösterme fırsatı verdi ve onu istediği başarıya ulaştırdı, şu anda tüm dünyada çok ünlü ve başarılı bir oyuncu olarak tanınıyor.

2017 yılında, yeni sezonda Warcraft filminde, Lothar rolüyle karşımıza çıkacak olan Travis Fimmel gişeleri alt üst etmeye hazırlanıyor. Biz de yeni filminde kendisini izlemeyi merakla bekliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir