Thor: Ragnarok, Thelma ve Louise Gibi Bir Dostluk Filmi Olacak

1406

Thor karakterini çizgi romanlarından sonra sinema filminde gördük hemen hemen bütün takipçilerinde büyük bir beklenti yaratmış olsa da 2011’de gösterime giren Thor filmi beklentilerin çok da üstünde değildi. 2012’de Avengers’ta tekrar beyaz perdede gördüğümüz Thor’u 2012’deki Thor: The Dark World filmiyle biraz daha başarılı olmuştu. Bu süreçte de binlerce kişinin takdirini kazandı. Son yıllarda ise süper kahraman filmleri gün geçtikçe daha popüler hale geldi ve farklı konularda yapılmaya başlandı:

Günümüzde Marvel Stüdyoları artık filmlerinde gerek kısmen politik konularla (Captain America: The Winter Soldier) kısmen de toplumun genelinin pek tasvip etmediği davranışlara (Ant-Man’deki baş karakterin bir hırsız olması gibi) değiniyor. Bütün bunlara odaklanınca dostluk konulu filmlere pek fazla değilmedi.

Bütün bu görüşlere karşı çıkacak olan Thor filmi Ragnarok bu boşluğu doldurakmış. Chris Hemsworth’un söylediğine göre Thor: Ragnarok adeta Marvel’ın Thelma & Louise’i olacakmış.

hulk-thor-3-pic

Film ödüllerinde MTV’ye konuşan Hemsworth filmde Thor ve Hulk bromance* olayı hakkında şöyle söyledi: “Aramızdaki şey çok farklı, bir aşk hikayesi gibi çok romantik.”

Görünüşe göre Avengers ekibinin geri kalanına karşı Hulk ve Thor’un filminde diğerleriyle arasında daha önce hayal edemeyeceğimiz bir fark olacak. Ateş olmayan yerden dumaz çıkmazmış bu söylentilerin doğru olabilme ihtimaline karşılık filmin tamamen Thelma & Loise gibi olacağını düşünebiliriz.

Eğer filmde herkes hayatta kalırsa nasıl olacak soruna Chris Hemsworth şu şekilde cevap verdi: ”

Thor: Ragnarok ile ilgili bir başka haber ise filmde Natalie Portman’ın rol almayacağı yönünde. Yakın zamanda Creed filminde gördüğümüz Tessa Thompson’ı yeni kadın karakteri olarak görecekmişiz.

Tessa-Thompson-Valkyrie

Taika Waititi tarafından yönetilecek filmde Tom Hiddleston’un geri dönüşünün yanında Jamie Alexander da bu filmde boy gösterecek ve sürpriz olarak da Cate Blanchhett’i de Thor filmiyle tekrar beyaz perdede göreceğiz.

NEgUW2ZyAcHMkl_3_b

Thor: Ragnarok’un çekimleri önümüzdeki Temmuz ayında başlayacak ve 27 Ekim 2017’de Birleşik Krallık’ta vizyona girecek.

*Bromance: kankalık,kardeşlikten biraz daha öte samimi dostluk ilişkisi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir