The Punisher Dizisi İçin Netflix Siparişi Verdi

2212

Marvel‘ın dizi sektörüne kazandırdığı başarılı yapımlardan Daredevil‘in 2. sezonunda gördüğümüz ve zaman zaman dizinin ana karakterinden daha çok öne çıkan Frank Castle nam-ı diğer “The Punisher” için yine başarılı dizileri ile öne çıkan Netflix firması, karaktere ait yeni bir dizi için ilk sezonun siparişini verdi.

 

daredevil-season-2

Daredevil‘in 2. sezonunda Punisher‘ı, The Walking Dead’dan da tanıdığımız Jon Bernthal canlandırmıştı. The Punisher dizisin de rol yeniden kendisine verilmiş. Dizinin showrunner’ı (Dizi Sorumlusu) için Hannibal dizisinin yapımcılarından Steve Lightfoot ile anlaşma sağlandı. Steve Lightfoot dizinin ilk 2 bölümünün senaryosunu da yazacak.

Dizinin çıkış tarihi henüz belli olmasada kendisinin IMDB‘de (Internet Movies DataBase)  sayfası oluşturulmuş durumda ve geliştirilme aşamasında (in-development) gösterilmekte.

IMDB sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz ne oyuncular ne de yapımcılar IMDB‘de gözükmemekte, bu da herşeyin değişebileciğini göstermekle kalmıyor verdiğimiz bilgilerin yanlış olma ihtimalini de veriyor 🙂 Siz yazının sonundaki kaynağı kendinizce ele almakta çekinmeyin.

The-Punisher-logo

Kim Bu Punisher ?

Daredevil felan bilmem, ne diyosun sen kim bu adam ?” diyenler için “The Punisher” hakkında bilgi de verelim.

Punisher (Cezalandırıcı) , Gerry Conway, John Romita ve Ross Andru tarafından yaratılan yani Stan Lee’nin el atmadığı nadir bir çizgi roman karakteridir. İlk olarak The Amazing Spider-Man’ın 129’uncu sayısında (Şubat 1974) ortaya çıkan bir anti-kahramandır. Son zamanlarda DeadPool’dan da bolca duyduğumuz anti-kahraman terimini açıcak olursak; idealleri, amaçları ve kişiliği alışılageldik kahramanların tam zıddı olan başkarakterleri tanımlamada kullanılır diyebiliriz.

Punisher‘ın gerçek adı Frank Castle‘dir. Punisher suçla savaş için, işkence, adam kaçırma ,tehdit, öldürme gibi yöntemleri geçerli sayan bir karakterdir. Ailesi bir mafya cinayetine tanık olması ve mafyanın bunu farketmesi üzerine öldürülmüştür. Bunun üzerine Frank Castle mafyayla, her tip suçlularla, teröristlerle savaşan bir adam, Punisher’a dönüşmüştür. Birçok insan tarafından ailesinin intikamını almaya çalıştığı sanılsada, aslında düşüncesi bütün kötüleri cezalandırmakdır.

Diziden önce karakter hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz 2004 yapımı filmini de izleyebilirsiniz. Punisher’ın yeri bende ayrıdır. Bir şans verin derim.

Kaynak : hollywoodreporter.com

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir