Tesla 3 sonunda yollarda

1520

Tesla 3 yeni jenerasyon elektrikli otomobil.

Tesla Ceo’su Elon Musk 9 Temmuz tarihinden üretimden çıkan ilk Tesla III modelini bir tweet ile duyurdu ve şu anda ilk 30 aracı nasıl ve kimlere satacağını kara kara düşünüyor.

 

Bunun en önemli sebebi şu anda Tesla 3 modeli için 370.000 kişilik bir ön sipariş ve bekleme listesinin var olması. Bu listenin içinden ilk şanslı 30 kişinin nasıl tespit edileceği gerçek bir merak konusu aslında çünkü geriye kalan 369.970 kişi için arabalarına kavuşma süresi oldukça uzun gibi görünüyor. Ayda 20.000 araç üretme kapasitesine ancak aralık 2017’de sahip olacak Tesla üretim bandının bu ön sipariş ve bekleme listesini 2 yıldan önce eritmesi şimdilik mümkün görünmüyor. Mümkün olmayan bir diğer durum ise bu ilk önemli yeni nesil elektrikli araba modeli ile artık hiçbir şeyin otomobil piyasasında eskisi gibi olmayacağı gerçeği gibi görünüyor. Birleşik Devletlerde artık elektrikli araç pazarının ilk büyük sıçrama yapacağı model ve üretim lansmanı olacağına inanılan büyük Tesla 3 modeli promosyonu ile pazar artık elektrikli araçlarla hızla dolacak ve rekabet hızla artacak gibi duruyor. Tesla III modeli 35.000 usd fiyatla piyasaya verilecek ve 2018 yılının sonunda yapılacak üretim bandı yatırımları ile yarım milyon araç üretip satmayı planlayan Elon Musk/Tesla olarak üretim bandında yeni versiyon, tam donanımlı ve opsiyonlar eklenerek satış devam edecek.

Tek bir şarz ile 215 km yol gidecek olan Tesla 3 ilk hızlanma süresi olarak  0-60 km. ye 6 sn de ulaşacak. Yaygın bir elektrik şarz istasyonu ağı ile Tesla 3 modelinin destekleneceği ve Tesla bütün Birleşik Devletlerde yaygın şarz merkezlerinin sayısını 2017 sonunda 2 katına çıkarılmış olacağını açıklıyor.

Amerika genelinde şarz istasyonu sayısı 2 katına çıkarılıyor.

 

 

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir