Ted Bundy İstanbul’da

2067

Gelmiş geçmiş en tehlikeli seri katilleri arasında en dikkat çekeni Ted Bundy olmuştur. 78 kadına tecavüz ederek öldürmesinin tek sebebi, beraber olduğu bayanların ayrıldığı sevgilisine benzemesi. Amerika’da yıllarca konuşulan katilin hayatı beyaz perdeye yansımış, bir çok izleyici tarafından etki altında kalmasına sebep olmuştur.

Ted Bundy bu sefer İstanbul’da sahneye çıkıyor. Borusan Oto Dolmabahçe Sahne’sinde Ted Bundy’nin ölüm gardiyanı ile geçirdiği son bir saat izleyicilere sunuluyor. Ted Bundy’i tiyatroya sürükleyen yazar Kosta Kortidis. Tiyatronun psikolojik hallerini en iyi şekilde dramatize eden Nesimi Kaygusuz Ted Bundy’i yönetiyor. Oyuncu kadrosunda ise Orhan Kılıç ve Kemal Başar var.

TED BUNDY TİYATRO İÇİN TIKLAYIN

TED BUNDY’NİN DRAMATİK HAYATI

Seri katillerin özelliklerini taşıyan Ted, çocukluğu oldukça sıkıntılı geçmesine rağmen liseyi dereceyle bitirecek kadar zeki olanlarından. Bu zeka mı onu yalnızlığa sürükledi yoksa hayatındaki insanlar mı bilinmez ama her şey sevgilisinden ayrılmasıyla başlıyor. Ted Bundy, sevgilisinden ayrıldıktan sonra 78 kadınla beraber oluyor, onlara tecavüz ediyor ve sonunda öldürüyor. Bu kadınların ölme sebebi ise ayrıldığı sevgilisine benzemeleri. Bu kadınları öldürürken imza olarak hiçbir zaman “avukat” sıfatını bırakmamıştı. Evet… Ted Bundy, zeki bir avukattı. Ted Bundy’nin yakalanması ise kaderin cilvesi olacak, polisten kaçan bir sürücü olarak gözüktü ve olaylar ardı ardına yaşandı. Birçok kadını öldürdüğünü söyleyen Ted, avukat istemedi kendi savunmasını üstlendi. Ted Bundy yakışıklı olduğu için Amerika’da birçok bayandan evlilik teklifi geldi.

Ve yıl 1989’u gösterdiğinde Ted Bundy, elektrikli sandalyede idam edildi.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir