Taze Kahve Kokusuyla Uyandıran Çalar Saat

1776

Hiçbirimiz çalar saatleri sevmiyoruz kabul edelim. Sabah uykumuzun en tatlı yerinde acı acı çalan saati duvara fırlatıp kırasımız geliyor. Bazı insanlar sabahları aşırı enerjik oluyor bazılarının ise afyonunun patlaması öğle saatini buluyor. Şüphesiz ki kahve bu konudaki en büyük yardımcılardan birisi. Peki size çalar saatinizin sizi kahve kokusuyla uyandırdığını söylesem ne derdiniz? Londralı Josh Renouf, “The Barisieur” adını verdiği bir çalar saat tasarlamış. Kendisi alarmlı bir dijital saat olsa da gizli bir yeteneği var; o da kahve yapmak!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ön tarafında şeker ve kahveyi koyabileceğiniz bir çekmecesi olan bu saat bildiğiniz saatlere benzemiyor. Sizi alarm yerine mis gibi bir kokuyla uyandırıyor. Tabi öncesinde küçük metal topların birbirine çarptığı hafif bir ses duyuyorsunuz. Bu sizi biraz ayıltıyor. Arkasından gelen kahve kokusu ise iyice uyandırıyor.

IMG_0153_2

Kahve severler için oldukça güzel bir icat. Hem çok güzel bir şekilde uyandırılıyorsunuz hem de kahvenizi içip güne başlıyorsunuz daha ne olsun 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir