Snapchat Gözlükleri Satışa Çıktı

646

Snapchat’in Spectacles ismindeki akıllı gözlükleri sonunda Avrupa piyasalarında satışa sunuldu. Amerika’nın ardından bugün itibariyle Snapchat gözlükleri Avrupa’da da satışa sunulurken, Londra, Paris, Barcelona ve Venedik başta olmak üzere birçok şehirde Spectacles’ın satış fiyatı 149,99 Euro oldu.

Kullanıcılara mavi, mercan ve siyah renklerde seçenekler sunan Spectacles, doğrudan Snapchat hikâyeler bölümüne çektiğiniz videoları gönderebilen akıllı güneş gözlüğü. Üründe bulunan 115 derece lensler ile insan gözüne çok yakın bir kamera deneyimi sunuluyor. Gözlüğün sol üst köşesindeki tuş yardımı sayesinde video çekimine başlıyorsunuz ve 10 saniye sonra video otomatik olarak duruyor. İsterseniz aynı tuşa yeniden basarak çekmiş olduğunuz videonun uzunluğunu 10 saniye daha uzatabilirsiniz. Video çekim işlemi başladığında iç tarafta bir ışık beliriyor ve kayda başladığınızı da bu sayede anlayabiliyorsunuz. Spectacles ile tek seferde 30 saniye uzunluğunda video kaydı yapılabiliyor.

Android işletim sistemi kullananların Wi-Fi üzerinden videoları transfer etmeleri mümkün. IOS işletim sistemi kullananlar ise bluetooth bağlantısı üzerinden ya da daha yüksek çözünürlük elde etmek için yine Wi-Fi üzerinden videoları aktarmaları mümkün. Telefonunuz o an yanınızda bulunmuyorsa yalnızca gözlükle kayıt yaparak bu kayıtları telefonunuza aktarıncaya kadar saklayabilmeniz de mümkün.

Batarya kullanım ömrünün ise 1 gün kadar olduğu belirtiliyor. Tuş yardımıyla iç tarafta bulunan ışık göstergesinden batarya durumunu görebilmek de mümkün. Gözlüklerin şarjı ise paketle birlikte gelen şarj kılıfı ve kablosu aracılığıyla yapılıyor. Snapchat’in yaptığı açıklamada kılıfı tam şarj ettiğinizde bu kılıf gözlüğü 4 defa tam şarj edebiliyor.

Geçtiğimiz yıl kısa videolar çekebilen bu güneş gözlüğünü Eylül ayında duyuran Snapchat, Kasım ayında ise pazara sunmuştu. Spectacles gözlüğü Amerika’daki gibi Avrupa’da da “spectacles.com” site adresinden satın alınabiliyor. Firma tarafından yapılan resmi açıklamada, Snapchat’ın Avrupa’da 55 milyondan fazla insan tarafından her gün en az 30 dakika süre boyunca kullanıldığı belirtildi. eBay alışveriş sitesinde Avrupa’ya gelmeden önce satışa çıkarılan Spectacles yüksek fiyattan alıcı buluyordu. Bu nedenle gözlüklerin Avrupa piyasalarında da fiyat fark etmeksizin yoğun bir talep görmesi bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir