Sizi Kan Ter İçinde Sitenizle Uğraşmaktan Kurtaracak 7 WordPress Eklentisi

2007

Artık bilgi çağı içinde yaşıyoruz ve bu çağın en önemli bilgiye ulaşım kaynağı internet. Bu bağlamda internet sitelerinin sayısı de her geçen gün artmakta. Az çok bilgisayar kullanma becerileri olan insanlar da kolaylaştırıcı eklentiler sayesinde internet sitelerini kurabiliyorlar. Peki yeni başlayanların işini kolaylaştıracak wordpress eklentileri neler?

#1 BackupBudyy

backupbuddy.jpg.pagespeed.ce.Fy-Pj-LLcAoPP3XfyZ40

Özellikle yeni başlayanlar için özgüvenlerini arttıracak bir eklenti. Web siteniz için harıl harıl değişiklikler yaparak kan ter içinde uğraşırken her şeyin bir anda yok olduğunu görebilirsiniz. İşte tam da böyle durumlar için BackupBuddy eklentisi imdadınıza yetişecek. Sitenizin içeriğini yedekleyerek ihtiyaç anında geri getirebilirsiniz.

#2 Disqus

520x280xdisqus.png.pagespeed.ic.Y_LAISBZ4-Uj-m_h6Mv2

İnternet siteleri için sosyal medyanın gücü yadsınamaz. Önemli bir ziyaretçi ve etkileşim kaynağı olan sosyal medyadan gelenler için sitenizde kendi hesaplarıyla yorum yapabilecekleri bu eklentiyi kurabilirsiniz.

#3 AdSanity

520x320xadsanity-ads.png.pagespeed.ic.bZwjzqF7BVxGpX61C5ry

Bir çok site aynı zamanda kar elde etmeyi de amaçlamakta ve bu kazancın önemli bir kaynağını reklamlar oluşturuyor. Reklamlarınızı kontrol etmek, sitenizde reklam yerleştirecek alanları açmak ve istatistiklerini takip etmek istiyorsanız bu eklenti tam da size göre.

#4 OptinMonster

520x280xoptinmonster.png.pagespeed.ic.ZETEXUJehxxaqK9gJH_I

Eğer web sitenizde formlar oluşturmak ve pop-up’lar çıkarmak istiyorsanız OptinMonster’ı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ayrıca ayarlar bölümünden de istatistiklerini takip edebilirsiniz.

#5 W3 Total Cache

520x250xw3-total-cache.jpg.pagespeed.ic.J0aqhVnAppnplTSqTTsw

Günümüz internet dünyası bir çok çeşitliliği içinde barındırmakta. Dolayısıyla ziyaretçiler de bazen hangisine erişeceğini şaşırıyor. Eğer siteniz yavaşsa ve yavaş internet hızının, adil kullanım kotası saçmalıklarının olduğu bir ülkede yaşıyorsanız bu durum ziyaretçilerinizin siteyi terk etmesine neden olur. W3 Total Cache eklentisi, bu açıdan web sitenizin performansını arttırmayı sağlıyor.

#6 Easy Social Share Buttons

0caab08f3968408d10f9c8c53a835032

 

Sitenizdeki içeriğin sosyal medyada da paylaşılıp daha fazla ziyaretçi çekmesini istiyorsanız sosyal paylaşım butonları koyabilirsiniz.

#7 Slider Revoluation

slider-revaluation-eklentisi

WordPress siteleriniz için slayt oluşturmak için piyasada bulabileceğiniz en iyi eklenti diyebiliriz. Böylelikle ziyaretçileriniz için de güzel bir görsellik oluşturacaktır.

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir