Sinema Sektörünün Meşhur Arabaları

1697

Meşhur Film arabaları

Bat Mobile, Knight Rider ve diğerleri

Küçüklüğümüzden bu yana çoğumuzun izlediği, bildiği, sevdiği ve bir o kadar da hayran olduğu filmlerden gördüğümüz arabalar hayatımızda bir iz bırakmıştır. Bugün aklımıza kazınan, herkesin mutlaka ucundan da olsa gördüğü arabaları sizlerle paylaşacağım.

#1 The Bat Mobile
Bat-Mobile
Bat-Mobile

Herkesin görür görmez aklında canlanan BatMan filmlerinin vazgeçilmezi ve ana karakterimiz Bruce Wayne’nin bir numaralı aracı olan Bat Mobile 250,000$ değerinde olan Ford Lincoln adlı aracı, Chevrolet firmasının 5.7L V8 motoruyla modifiye edilerek 400 adet beygiriyle defalarca seyircinin gözleri önüne serildi.

#2 The Knight Rider
Knight Rider
Knight Rider

Diziyi izleyen herkesin aklından çıkmamış olan, ritimleri dinleyicinin içinde heyecan uyandıran ve ekranda bir sağa bir sola giden o kırmızı renge sahip ışık geniş kitlelere ulaşmıştır. Kara Şimşek filmindeki 1982 model bir Pontiac marka Trans Am, tehlikeli yollardan kaçmayı, iletişime geçmeyi, engellerin üzerinden atlamayı ve otomatik olarak sürübilme özelliklerine sahip olmakla birlikte 5.0L V8 motora sahiptir.

#3 DeLorean DMC-12
Back to The Future Cars
Back to The Future Cars

Dr Emmett L Brown’un 1981 yılında modifiye ettiği DeLorean DMC-12 dünyada 9000 adet bulunuyor. Bununla birlikte Back to The Future (Geleceğe Dönüş) adlı film serisinin bu aracı ünlü yapmaktaki katkısı gözardı edilemez. 2015 yılında yayımlanan Mad Max: Fury Road’ta da kullanılan bu araba herkesin bildiği arabalardan biri olmakta.

#4 Cadillac Ecto-1
Ghostbuster
1959 Cadillac Ecto-1

 

Hayalet Avcıları’nı bilen kişi sayısı diğer bahsettiğimiz filmlere göre daha az olmakla birlikte bu aracı bilen kişi sayısı da çok bulunmamaktadır. Filmde 1959 model bir Cadillac Ecto-1 kullanılıyor. Eğer bu aracı da tanıyanlardansanız güzel bir çocukluk yaşamışsınız demektir.

#5 Aston Martin DB10
DB10
DB10

Herkesin aksiyon ihtiyacını karşıladığı James Bond serisinin son filminde Daniel Craig’in kullandığı bu araç, 007 serisi için üretilen, Aston Martin firmasının güçlü, bir o kadar pahalı ve kalifiyeli araçları arasında bulunmaktadır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir