14 Şubat Sevgililer Günü (Valentine’s Day) yaklaşırken birçok kişide hediye alma telaşı başladı bile. Erkekler için kadınlara hediye seçmek zor, kadınlar içinse erkeklere… Sevgililer gününde, bir doğum günü çok pahalı hediyeler gerekmiyor aslında ama bazıları sevgisinin büyüklüğünü 1 karatlık tektaş, sıfır araba, lüks daire gibi aldığı pahalı hediyeler ile göstermeyi tercih ediyor. Tabi bunda beklentileri yüksek / üst düzey konumdaki kişilerle birlikte olmanın da etkisi olabilir veya son zamanlarda trend olan “verdiğim hediye aynı zamanda prestijimdir” anlayışıyla hediye seçilmiş olabilir. Bunlardan sadece tektaş yüzük, eğer o gün sevgilinize evlenme teklif edecekseniz uygun olur. Diğer türlü, karşınızdakinin ilgi alanları ve beğenilerine göre hoş, ince düşünceli hediyeler seçmek daha makbuldür. Yine de, hediye seçiminde zorlanan, “Sevgilime ne hediye almalıyım?” diye düşünenler için, sevgililer günü hediye alma fikirlerimizi biraraya getirdik.

Ama şunu da mutlaka not olarak ekleyelim: Eğer sevgiliniz bir bayansa, hediyenizin yanına mutlaka kırmızı bir gül eklemeyi unutmayın. Kırmızı gül, hem sevgililer gününün, hem de aşkın ve sevginin sembolüdür.

Sevgililer Günü İçin Hediye Alma Fikirleri

  • Sevgilinize sevdiği film ya da oyuncuların DVD setini hediye edebilirsiniz. Yanına sevgililer gününün anlam ve önemine uygun, birlikte izleyebileceğiniz romantik bir aşk filmi eklemeyi de unutmayın.

  • Sevgililer günü hediye sepetleri veya setleri. Piyasa birçok marka, sevgililer gününde hediye seçmekte zorlananlar için, küçük ve şirin birkaç ürünün bir arada olduğu, bazen yanlarına çikolata ve meyve çiçeklerinin de eklendiği hediye sepetleri veya setleri satışa sunarlar. Onlardan birini almayı tercih edebilirsiniz.

  • Sevgilinizi kaliteli ve özel bir yerde akşam yemeğine götürebilirsiniz, birçok otel ve eğlence yerinin sevgililer gününe özel programları mevcut veya evde güzel bir sevgililer günü yemeği masası hazırlayıp romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

  • Sevdiğinize kaliteli ve şık bir deri cüzdan, çanta veya artık bizde de çok moda olan, erkek ve bayan modelleri bulunan, “weekend çanta ” denilen hafta sonu seyahat çantalarından hediye edebilirsiniz.
  • Uygun fiyatlı hediye seçenekleri arasından, şık bir fular veya şal, atkı-bere-eldiven seti tarzı bir sevgililer günü hediyesi alabilirsiniz.

  • Kutu oyunları , özellikle oyun oynamayı seven erkeklere ve kadınlara verilecek her daim kurtarıcı hediyeler arasındadır.

  • Üzerinde isminizin yazılı olduğu bu kişiselleştirilmiş aşk kupaları, yanında güzel bir paket kahve ve bol miktarda çikolata ile özellikle hanımlara verilecek hoş hediye seçenekleri arasında.

  • Teknolojiye meraklı bir sevgiliniz varsa ve bütçeniz uygunsa mp3 player, akıllı telefon, playstation, tablet, laptop vb. teknolojik ürünleri, ayrıca aksesuar olarak telefon, tablet kılıfları, renkli laptop çantalarından alabilirsiniz.
  • Paris’te sevgililer günü geçirmeye kim hayır diyebilir ki? Bu özel gün için, neredeyse tüm tur firmalarının sevgililere özel uçuş ve seyahat paketleri mevcut. Hele ki o gün sevgilinize evlenme teklif etmeyi düşünüyorsanız, bu klasik ama romantizmini ve değerini hiç kaybetmeyen Paris’e sevgilinizle gitmeyi bir düşünmenizi öneririz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir