Seri Filmler – Mutlaka İzlenmesi Gerekenler

29509

Severek izlenen seri filmler hangileridir ?

Gelmiş geçmiş en iyi seri filmler hangisi. Hepimizin hayatına etki eden, bizleri fazlasıyla şaşırtan ve bir o kadar büyüleyen filmler vardır elbette. Hele bu; seri filmler halinde olunca daha da etkileyici olmuştur. Bünyede mini dizi etkisi yapabilecek seri filmler hafta sonları evden çıkmayı sevmeyenler için ideal bir vakit geçirme aracı haline gelir. Korku filmi sevenler için de ideal bir türdür seri filmler. Zira en iyi cinayet filmlerinin bir kısmı seri olarak sunulmuştur.  Sizler için seri filmleri kısaca sunalım istedik. Eğer izlemediğiniz seri filmler varsa en kısa zamanda boş bir hafta sonunuzda DVD veya netflix üzerinden izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

 

Seri Filmler Listesi

Not: Belli bir sıralama mevcut değildir. Atladığımız seri filmler varsa affola.

#1 Hababam Sınıfı

Bizden bir şeyle başlayalım istedik. 7’den 70’e hepimizi güldüren karakterlere sahip bu seri Yeşilçam’ın efsanelerindendir. Kaç kez izlersek izleyelim yüzümüzdeki gülümseme hiç azalmaz desek yeridir. En iyi seri filmler listesi için de vazgeçilmezlerden olacaktır.

seri-filmler

#2 Yüzüklerin Efendisi

J. R. R. Tolkien’in kaleminden çıkan müthiş bir üçleme. Seri filmler deyince tüm dünyada ilk akla gelenlerden biri. Fazlasıyla güzel kurgulanan bu seri her izlediğinizde apayrı bir tat vermektedir. Bizim size tavsiyemiz izlemediyseniz extended versiyonunu izlemeniz.

seri-filmler-listesi

 

#3 Matrix

Larry ve Andy Wachowski kardeşlerin yazıp-yönettiği bir bilim kurgu serisi. Serinin temeli “insan makineye muhtaç, makine de insana muhtaçtır” felsefesine dayandırıldığı söylenmektedir. Bizce bu konu harikulade işlenmiştir ve seri filmler alanının bilim kurgu ihtiyacını karşılayan ilk önemli örneklerden olmuştur.

seri-filmler-listesi-nedir

 

 

 

 

 

 

 

 

#4 Şehrin Azizleri

Fazlasıyla eğlenceli, buram buram doksanları yaşatan, aksiyon sahneleri dışında fazlasıyla güldüren bir film serisi. Bizce bu seriyi izlemeyenler eksik yaşamaktadırlar.

en-iyi-seri-filmler

#5 Terminatör

James Cameron tarafından çekilmiş 84 tarihli bir bilim kurgu öyküsü terminatör de seri filmler listesi için olmazsa olmazlardandır. İlk Terminatör’de Schwarzenegger sadece 16 cümle söyleyerek filmi bitirmiş ve bu film yine de efsane olmuştur. Düşünün nasıl bir seriden bahsediyoruz.

serili-filmler

#6 Batman

İlk defa 1939 yılı Mayıs ayında Detective Comics’in 27. sayısında çizilen bir çizgi roman süper kahramanıdır. Batman’in gizli kimliği milyarder sanayici, playboy ve hayırsever olan Bruce Wayne’dir. Çizildiği ilk zamandan günümüze çeşitli filmleri çekilse de en şaşalı filmleri Christopher Nolan tarafından çekilenlerdir. Son üçlemeyi mutlaka izlemenizi öneririz. Seri filmler takip etmek isteyen izleyiciler için doyurucu olacaktır.

en-iyi-seri-filmler-listesi

#7 Superman

Tüm çizgi roman dünyasının en popüler ve tanınan hayali karakterlerinden biri ve önemli bir Amerikan kültürel ikonudur. Yine bir DC çizgi romanı olup günümüzde çeşitli filmleri çekilmiştir. En son Christopher Nolan yine ses getirmiştir. Türkiye’de ise Yeşilçam tarafından bir türevi çekilmiştir lakin o kadar başarı elde edememiştir.

#8 Harry Potter

Bir nesil ile birlikte büyüyen bir seri film karakteridir. Seride genellikle Harry Potter ve arkadaşlarının yaşadığı zorluklar ve kötülüğe karşı savaşı anlatılmaktadır. Kitapları da milyonların üzerinde satan bu seri çocukça gelse de bir hayli yetişkini de etkilemiştir. Seri filmler listesi için demirbaşlar arasındadır.

en-iyi-seri-filmler-listesi-hangisi

#9 Star Wars

Gelmiş geçmiş en sevilen seri film dersek çok iddialı konuşmuş olmayız. Arkadaşlıklarını, ilişkilerini bu seri üstüne kuran insanlar var. Bir nesil bu seriyi izleyerek hayretlere düştü. Görsel efektlerde zamanın elverişsizliğine rağmen tavan yapmış bir filmdir. İzleme sırası konusunda ise tartışmalar hala mevcuttur. Bizim size önerimiz çıkış sırasına göre izlemeniz. Serinin son yayınlanan filmi de tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesi toplamayı başardı.

#10 Örümcek Adam

Örümcek Adam, Marvel Comics tarafından yaratılmış bir çizgi karakterdir. Süper kahramanlar arasında en bizden olanı desek yalan olmaz. Filmlerde Peter Benjamin Parker’ın gizli kimliği olan Örümcek Adam’ın yaşadığı zorluklar ve ikili ilişkileri akıcı bir şekilde anlatılmaktadır. Şu aralar İnanılmaz Örümcek Adam adı altında çekimleri devam etmektedir. Serinin devamı geldikçe seri filmler listelerinin vazgeçilmezlerinden olacağını düşünmekteyiz.

#11 Baba

Gelmiş geçmiş en iyi mafya filmi serisidir. Kimilerine göre bir kitaptan en güzel halde çevrilmiş seri filmdir. Tamamen insanı içine çeken bir dakika bile sıkmayan bir film serisidir. İzleyenlerin izlemeyenlere zorla izletmesi gereken bir filmdir. Seri filmler listesinin mutlaka bulunması gereken elemanıdır.

#12 Sherlock Holmes

Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılmış İngiliz dedektif, yanında yardımcısı Watson ile takılır, filmdeki beceriksiz polisin çözemediği cinayetleri kendince başarılı yollarla çözer. Kişiliği ile tamamen ilgi uyandıran bir karakter olan Holmes izleyici her an filmin içinde tutar. Şu sıralar dizisi de yayınlanmaktadır. Bizce hem dizi hem seri filmleri oldukça başarılıdır.

#13 X-men

Marvel Comics tarafından yayımlanan, bir kurgusal karakterler topluluğu. Süper güçleri olan mutant diye adlandırılan doğa üstü insanların normal insanlara karşı olaylarını işleyen film serisidir. Bilim kurgu dalında oldukça yenilikçi ve sürükleyici bir yapıya sahiptir. İlgilenenlerin baş tacı bir seri filmler diyebiliriz.

#14 Rocky

Her filmin sonunda darmadağın olan Rocky’nin adriiaaaaaan diye bağırarak sevgilisini çağırması ile akıllara kazınan bir film serisidir. Yanlışlık eseri bir yapımcı Stallone’u kabul etmiştir ve bizi bu seri filmler tanıştırmıştır. Filmde yoksul ve kimsesiz bir boksör olan Rocky Balboa’nın yaşam hikayesi anlatılır.

#15 Rambo

John Rambo, Sylvester Stallone’ın oynayarak efsaneleşmiş film karakteri. Vietnam gazisidir ve tek başına bir orduyu öldürmesiyle bilinir. Ama asıl amacı haksızlıklarla mücadele etmektir. Fazlasıyla aksiyon sevenlere kesinlikle tavsiye edilir.

#16 Hızlı ve Öfkeli

Şahane arabaların, güzel efektlerle ve iyi bir hikayeyle harmanlanması sonucu ortaya çıkan harika seri filmler diyebiliriz. Serinin yıldızlarından Paul Walker’ın bir araba kazası sonucu hayatını kaybetmesi ise sevenlerini fazlasıyla üzmüştür.

#17 Kill Bill

Kan vahşet intikam gibi konuları fazlasıyla işleyen güzel bir Tarantino film serisidir. Normalde üç buçuk saatlik tek film olacakken baskılar sonucu iki film olması sayesinde listemize girmiştir. İyi ki de 2 film olmuştur.

#18 James Bond

Kimisine göre Ian Fleming tarafından 1952’de yaratılan hayali bir İngiliz ajan karakteridir. Kimisine göre ise Atatürk’ü izleyen ajanın günümüz uyarlamasıdır. Her iki şekilde de fazlasıyla aksiyon dolu sahnelerle hayat bulmuş güzel bir seridir. Bond’lar ve Bond kızları değişse de her zaman kendini izletmeyi bilir.

#19 Zor Ölüm

Baş rolünde Bruce Willis’in oynadığı efsanevi aksiyon film serisidir. Her filmde John McClane ülkesi Amerikayı zor durumlardan son anda kurtarmasını bilmiş Amerika’nın gizli kahramanıdır. İzleyenleri fazla Amerikan propagandası ile bazen sıkabilir.

#20 Buz Devri

Animasyon türünde listemize giren bu seri filmler büyük küçük demeden herkesi kendine tutkun etmiştir. Eğlenceli karakterleri ve bağlayıcı konusu ile size harika bir hafta sonu yaşatabilecek bir seridir kendileri. Animasyon sevenlerin listesinde mutlaka bulunması gereken seri filmler olmaktadır.

#21 Görevimiz Tehlike

60’lı ve 70’li yılların Mission İmpossible isimli televizyon dizisinden yola çıkarak çekilmiştir. Filmin baş rolünde Tom Cruise oynamaktadır. Zor Ölüm serisi gibi bu filmde de Amerika zorlu durumlardan kurtarılmaktadır. Amerikan propagandası dışında keyif veren güzel bir aksiyon serisidir.

#22 Bourne

İlk olarak ABD’li yazar Robert Ludlum tarafından 1980’li yıllarda piyasaya çıkmış üç kitaptır. Daha sonra bu kitaplardan uyarlanarak baş rolünde Matt Damon’un oynadığı üç sinema filmi çekilmiştir. Sürükleyici yapısıyla tekrar tekrar izlenecek seri filmler başında gelmektedir.

#23 Ocean

İlki 1960’ta, sonuncusu 2007’de çevrilen dört soygun filminin ortak adı. Seri filmler; ismini çete elebaşısı Danny Ocean’ın soy adından almaktadır. Film içindeki kurnazca yapılan planlar, akıllı hamleler izleyici içine çektiği gibi, izleyicinin ilgisini en üst düzeyde tutmaktadır. Kesinlikle izlenmesi gereken düzenbazlık filmlerindendir.

#24 Demir Adam

Marvel Comics’in Mart 1963’te çıkardığı bir süper kahraman. Ayrıca Marvel’ın en sevilen kahramanlarından biridir. Sahip olduğu zırh ve o zırhla kurtardığı hayatlar fazlasıyla heyecan verici bir film ortaya çıkarmaktadır. Sahip olduğu teknoloji ise kıskandırmaya yetmektedir. Ayrıca Amerika’da yeni bir Demir Adam çılgınlığı başlatmıştır.

#25 Felekten Bir Gece

İlk filmi ile gerçekten sükse yaratan ve aşırı eğlendiren bir film serisidir. Serinin son iki filmi ilk film kadar başarılı olmasa da baya eğlenceli bir iş ortaya koydukları aşikar. Filmde Zach Galifianakis’in performansı takdire şayandır.

#26 Amerikan Pastası

Amerikan Pastası, Adam Herz tarafından düşünülmüş bir gençlik filmi serisidir. Seride bir grup arkadaşın bakirliklerini kaybetmesi üzerine yaşadığı serüven eğlenceli bir dille işlenmiştir. Serinin son filminde kadro bir kişi hariç tamamen değişmiş ve konu tamamen aynı kalmıştır. Arkadaşlarla eğlenceli bir hafta sonu için izlenmesi tavsiye ettiğimiz bir film serisidir.

 

#27 Shrek

Shrek, bir dalda Oscar ödülü kazanmış bir 3D animasyon filmi serisi. William Steig’in 1990’da yazdığı bir masaldan filme uyarlanmıştır. Bir devin öyküsünü anlatan film diğer animasyonlar gibi gencinden yaşlısına geniş bir kitleye hitap etmektedir. Aileler için kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir animasyon serisidir.

#27 Polis Akademisi

Kentin valisi Polis Akademilerinin artık ırk, cinsiyet, boy, kilo ve eğitim ayrımı yapmaksızın polis olmak isteyen herkese açık olduğunu beyan eder. Bunun üzerine her biri farklı ortamlardan gelen, birbirinden ilginç ve farklı kişiliklere sahip insanlar Polis Akademisindeki seçmelere katılmak üzere Akademi Kampüsü’ne gelirler. Ve ondan sonra aşırı eğlenceli serüvenler yaşanmaya başlar. Özellikle 90’lı yıllarda çocuk olanların seri filmler konusunda ilk aklına gelen yapımlardan birisidir. Fazlasıyla eğlenceli olan bu serinin sizi baya güldüreceğine eminiz.

#28 Bitirim İkili

Komedi/aksiyon türünde güzel bir örnek olan bu seri bir Çinli ile bir Afro Amerikan dedektifin birlikte çalışmasından doğan olayları esprili bir şekilde izleyiciye sunmaktadır. Hoş vakit geçirmek isteyenlerin seriyi izlemeleri tavsiyemizdir

.
#29 Transformers

Aynı adlı çizgi dizisinden uyarlanan yönetmenliğini Michael Bay’in yaptığı, Shia LaBeouf ve Megan Fox’un baş rollerini paylaştıkları aksiyon serisi. Arabaların robota dönüştüğü ve dünyalar arası savaşın anlatıldığı bu seri bilim kurgu adına güzel örneklerden biri sayılmaktadır.

#30 Testere

Testere  bir psikolojik gerilim film serisidir. Fazlasıyla gerilim dolu ve kurgusuyla diğer serilerden bir adım önde olan Testere serisi izlerken kanınızı dondurabilir. Eğer korku/gerilim filmlerine dayanamıyorsanız izlemenizi kesinlikle tavsiye etmeyiz.

#31 Taşıyıcı

Seri bir taşıyıcının başına gelenleri konu alıyor. Filmin baş rolündeGuy Ritchie tarafından keşfedilmiş Jason Statham. Serideki aksiyon ve araba sahneleri salgılanan adrenalinin üst seviyeye çıkmasını sağlıyor ve bu sayede sizi filmden bir saniye bile koparmıyor. Aksiyon severler için hafta sonunu değerlendirecek güzel seri filmler olarak karşımıza çıkıyor.

#Bonus Avengers

İlki 2012’de çıkan ve ikinci filmi 2015’in Mayıs ayında çıkacak olan bu seride Marvel’ın başlıca süper kahramanları bulunuyor. Seri filmler, kahramanların birbiri ile olan ilişkileri ve Dünyayı kurtarırken yaşadığı zorluklar baya sürükleyici bir biçimde anlatılıyor.

seri filmler

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir