Samsung’un Göz Açıp Kapayıncaya Kadar Yeni Model Telefon Çıkarması

7517

Çağımızın vazgeçilmezlerinden biri olan akıllı telefonların hızına yetişmek imkansız. Birçok telefon markası günden güne türedikçe türüyor yalnız, sürekli duyduğumuz iki marka var; Iphone ve Samsung..

Samsung kullananlar ve Iphone kullananlar hatta “android mi ios mu?” ikileminde küçük atışmalar yaşayan marka fanları da mevcut. Iphone, Samsung’dan çok daha önce akıllı telefon furyasını başlatmış ve başarılı bir yol izlerken, Samsung’da geri kalmamak amaçlı, işletim sisteminde yaptığı küçücük değişikliklerle neredeyse her ay yeni bir model çıkarıyor. Bu durumdan yakınan birçok insanın yanında memnun olan da var.

samsung-sonbisey

Akıllı telefon altında, Samsung Galaxy Note,  Samsung S ve Samsung A serileri var. Samsung bir seriden yeni model çıkarttığı zaman dayanamayıp, eksik kalan serilerden de yeni model çıkarmadan duramıyor. Ekran büyüklüğünde değişiklik yapıyor yeni modeli sürüyor, telefonun bir köşesine daha ekran koyuyor yeni modeli sürüyor, bir telefonuna dokunmatik kalem koyuyor yeni modeli sürüyor..

2014’te piyasaya sunacağı telefon sayısını azaltacağı, açıklamasını yapan Samsung, açıklamasının tersine bu yıl daha da fazla telefon modeli çıkaracağa benziyor.

2014’ün sonunda Galaxy Note 4, 2015’in başında Samsung Note Edge ve son olarakta yakın zamanda Galaxy S6 Edge’i piyasaya sundu. Daha Galaxy Note Edge’in telefon kılıfı yokken, Galaxy S6 Edge için sıraya girenler var. Tahmin edersiniz ki her yeni telefon markasında da fiyat artıyor.

“Iphone’da aynı mantıkta zaten.” diyenleri duyar gibiyiz. Evet haklısını Iphone da aynı politikayı izliyor. Aralarında ki bariz fark ise, Samsung her ay yeni telefon piyasaya sürerken, Iphone her yıl 2 yeni model piyasaya sürüyor ve evet iki modelinde arasında çok küçük değişiklikler oluyor.

Samsung’un da Iphone’un da fanatik kullanıcıları çok fazla, bunların yanında HTC, Sony, LG’nin de adını duymak mümkün..

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir