Samsung’dan Akıllı Kemer Hamlesi

1493

Gün geçtikçe giyilebilir teknolojiye örnek yeni bir ürün çıkıyor piyasaya. Bu konudaki son bomba teknoloji devi Samsung’tan geldi. İnternet sitesinde yayınladığı yeni akıllı ürün bir kemer! Evet yanlış okumadınız, Samsung piyasaya akıllı kemerler sürmeyi hedefliyor.

Aslında akıllı kemer fikri yeni oluşmuş bir fikir değil. Bazı şirketler daha önce proje bazında çalışmalar yapmışlardı. Hatta Kickstarter’da yer alan bir projede, kemerlere yerleştirilen piller sayesinde güç kaynağı olarak kullanılabilmişti.

1 (800 x 675)

Samsung’un üreteceği akıllı kemerler, sahibinin günlük aktivitelerinin takip edebilecek. Ne kadar oturduğunu, ne kadar yürüdüğünü, kaç adım attığını kayıt edecek. Üstelik zayıflamak isteyenlere de bu konuda yardımcı olacak.

2

Yakında çıkacak bir diğer ürün ise “rink”. Rink dediğimiz şey sanal gerçeklik gözlüğüyle birleşerek harika oyun deneyimleri yaşatacak size. Elinize geçirdiğiniz cihaz gözlüğün de yardımıyla bazen bir rakete bazen de bir direksiyona dönüşebilecek.

3

Tanıtılan son teknoloji ise “TipTalk”. Bu konsept oldukça ilginç. Akıllı saatinize gelen bildirimleri kulağınıza dokunarak duyabileceksiniz. Demiştim size ilginç diye. Peki nasıl oluyor bu iş? Ses, kemikleriniz aracılığı ile iletiliyor. Bildirimleri duymanın yanı sıra bu şekilde telefon konuşması yapmak da mümkün olacak.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir