Sahte Facebook Hesabıyla Aşireti Trolleyen Kişi, Erzurumu Birbirine Kattı

2302

Facebook’ta sahte hesap açarak hakaret dolu paylaşımlar yapan bir kişi, Erzurum’da aşiret içi kanlı bıçaklı kavgaların çıkmasına neden oldu.

facebookta-asiret-kavgasi-erzurumu-karistirdi_2006888_720_400

Erzurum‘un Yakutiye ilçesinde yaklaşık 1 haftadır birbiriyle akraba olan aşiret bireyleri arasında kanlı bıçaklı kavgalar yaşandı. Kavgalara müdahalede ilçede bulunan polis ekiplerinin yetersiz kalması üzerine çevik kuvvet polisleri müdahale etti. Yaralananların ve gözaltına alınanların da bulunduğu olayların ardından aşiret bireylerinden Coşkun Engin açıklamalarda bulunarak olayın facebook paylaşımlarından kaynaklandığını duyurdu.

er1

Coşkun Engin emniyet yetkililerinden paylaşımları yapan şahsın bulunmasını isteyerek; “Şu kişiyi bulun, yoksa aşiretimiz içerisinde cinayet çıkacak’ diyen Engin, “Facebook üzerinde ‘Mehmet Uyuz’ adında bir kişi üzerinden sahte hesap açılmış. Bu hesaptan aşiretimizin kollarında bulunan akrabalarımıza hakaret içerikli, uygunsuz paylaşımlar, mesajlar gönderildi. Bunun üzerine aşiret birbirine düştü. Benim, yakınlarımın evleri, işyerleri silahlı saldırıya uğradı. Olaylar büyüdü. Daha vahim olayların yaşanmaması için Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, emniyet yetkililerine sesimi duyurmak istiyorum. Emniyet konuyu araştırıyor henüz bir sonuç yok ortada. Bu sahte hesap bulunmazsa aşiret fertleri arasında daha vahim olaylar yaşanacak. Cinayetler olacak. Bu sahte hesap aydınlatılsın ki gerçekler ortaya çıksın. Yoksa herkes birbirinden şüpheleniyor, silahlı olaylar çıkıyor. İsteğimiz daha fazla kan akmadan, kan davasına dönüşmeden olayın aydınlatılması” dedi.

s-a03028ae1ecb000b03da42b3c6bc3f3c205085dc s-b7dd0ac594a837eccd3fa8f3fee1ce639951c7eb

Mehmet Uyuz adlı profille paylaşımlarda bulunan şahsı tespit etmek ve yakalamak için emniyet güçleri tarafından çalışmalara başlandı.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir