Sahte Diplomayla 9 Yıl Doktorluk Yapan Burak Uysal’a Twitter’dan Tepkiler

1923

Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala) filmini izlediyseniz bileceksiniz. Orada ailesi problemli bir çocuk olan Frank Abegnale Jr’ın hayatından bahsedilir. Bu arkadaşımız fazlasıyla uyanık bir çek dolandırıcısı olmakla beraber, doktorluktan avukatlığa hatta pilotluğa kadar birçok mesleği sahte belgelerle icra etmişti.

sahtediplomasonbisey

Vatan’da yer alan habere göre işyeri hekimlik belgesinin yenilenmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na başvuran Burak Uysal’ın belgeleri incelenirken, Toronto Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden aldığı belgenin sahte olduğu ortaya çıkmış. Fakat skandal bununla da bitmiyor mahkemeden 1 yıl 6 ay ceza alan Uysal’ın cezası, hükmün açıklanması geri bırakılınca uygulanamıyor ve Uysal doktorluğa devam ediyor. Uysal’ın Van’da 6 yıl doktorluk yaptığı ve hem Akdeniz Üniversitesi hem de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden de sahte diplomalarının olduğu saptanmış.

Kendisi bize kalırsa hiç şüphe yok ki bu toprakların Frank Abegnale’ıdır. Haberle beraber eğlenceli sosyal medya yorumları etrafı sarmış durumda. Eğlenceli tweetler de cabası.

# 1

#  2

# 3

# 4

https://twitter.com/trblnfxn/status/652483519130767360

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir