Sahibinden Keyfe Keder Boyalı Darbeci General: Abdülfettah El-Sisi

1647

Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El-Sisi’nin, 2030’a kadar sürecek ekonomi reform paketini açıklarken “Gerekirse kendimi bile satarım.” demesi sosyal medyada hem tepki çekti, hem de alay konusu oldu. Bir kullanıcı, sanal alışveriş sitesi eBay üzerinden Sisi’yi açık arttırmaya koydu. Açık arttırmada verilen teklifin birkaç saat içerisinde 100 bin doları bulduğu söylendi.

Mısır Cumhurbaşkanı’nın devlet televizyonuna yaptığı konuşmada “Satılmam mümkün olsaydı, kendimi satardım.” demesinin ardından, cumhurbaşkanıyla dalga geçilen yorumlar yapıldı. Twitter’daki eBay hashtagi uzun bir süre TT olarak kaldı.

Site kuralları gereği ürün hakkında sorulan sorulara cevap vermek zorunda olan kullanıcı,  “Daha önce de Körfez kralları tarafından kullanılmıştı.” ibaresini kullandı. eBay ilanı bir süre sonra yayından kaldırdı.

Mısır’da dış yatırımlarda ve turizm gelirlerinde keskin bir düşüş oldu. Ülkede iç borçlar, yüksek işsizlik ve enflasyonun yanı sıra yakıt sübvansiyonun da ekonomiyi zorladığı belirtiliyor.

Kaynak

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir