Sagopa Kajmer Şarkılarından Alınmış 15 Anlamlı Söz

3918

Sagopa Kajmer Şarkılarından Alınmış 15 Anlamlı Söz. Gençliğimizde, özellikle de ergenliğimizde, diğer birçok insan gibi biz de farklı arayışlara girdik, farklı tarzlar denedik ve alışılmışın dışında olmak için çok çaba harcadık. Kimimiz metal rock dinledi, kimimiz rap, kimimizse arabesk. Bazılarımızsa işin cılkını o kadar çıkardı ki güzelim müziklere saçma sapan sözler yazarak arabesk rap denen illeti ortaya çıkardı. Tabi ki ortaya çıkan bu hazin tablo Türkiye’deki rapseverleri hüzünlere gark etti. Çünkü biliyorlardı ki ortada Sagopa Kajmer ve Ceza gibi rapçiler ve onların şarkıları varken, bu tür şarkılar dinlemek ve adını da rap koymak, bu iki ustaya saygısızlıktı. Hakikaten de bu iki rapçimiz Türkiye’de rapin dinlenmesi ve sevilen bir tür haline gelmesinde büyük çaba sarfetti. Hele de Sagopa Kajmer gencinden yaşlısına çok geniş bir kitleye sahip oldu ve bu anlamda toplumda oluşmuş önyargıları da bir bir kırdı. Onun bu kadar geniş yelpazede hayran kitlesine sahip olması ve bu kadar çok dinlenmesinde etkili olan sebep neydi peki? Hemen söyleyelim: Derin anlamlar içeren sözleri ve birbirinden güzel müzikleriyle onun şarkıları alışılmışın dışındaydı. Bu da insanları onu dinlemeye yöneltti. Öyle ki Türkiye’de gençlerin çoğunun bir dönem Sagopa Kajmer hayranı olduğunu biliyoruz. Ayrıca bu şarkılarda geçen sözler defalarca sosyal paylaşım sitelerinde sayfadan sayfaya, profilden profile dolaştı. Biz de onun anlamlı ve bir o kadar da pesimist sözlerinden bazılarına yer vermek istedik.

15-“Biz varımızı ortaya koysak, yoğumuzla utanırız.”Sagopa Kajmer Şarkılarından Alınmış 15 Anlamlı Söz.

14-“Zaten inancımız olmasa varolmanın olmanın anlamı anlamsızlıktan başka bir anlama gelir miydi?”tumblr_static_tumblr_static_9nduwodrj604sc4gs0c4o08kw_640

13-“Hayat en yakın dostumdur, hep yanımda yürür.
Bir gün beni terk etse kemiklerim üzüntüden çürür.”muzikte-ki-gelisimi_780x438-uqky2r5vq612-“İnanç bir tarladır, hedefi olanların sürdüğü.
Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü.”sagopa_kajmer_kimdir_8

11-“Sevgim gerçek olmasaydı ağlayabilir miydim?
Aşkın bende olmasaydı nasıl gülebilirdim?”sagopa-kajmer1

10-“İnsan umudu taşıdı, kimisi kırdı umudu, lakin kiminin
sahip olduğu tek şey oydu, hepsi buydu.”6995983-61809-“Yoksulluk korkusuyla ömrü servet peşinde harcayanda gördüm
fakirliğin özünü, çevirdim yüzümü.”x240-k0x

8-“Hayatta 2 şeye güveniyorum; biri aynaya baktığım da gördüğüme diğeri yukarıya baktığımda göremediğime.”BbDt-RgKm6c7-“Aşk yok artık kalmamış bu devirde deme vardır.
hak yeme ara bul!
Aşksız olsun kalbim neşe dolsun deme bu ne fena bir hatadır!”sagopa-kajmer_945936

6-“Kuvvete dayanamayan adalet aciz, adalete dayanamayan kuvvet zalimdir.”maxresdefault (1)

5-“Siyah saç ak defterle geldin ak saç siyah defterle gidiyorsun.”sagopa3 4-“Aşk dudaklarımı kilitlese de kalbimi şair etti.”images (2)

3-“Umut nerdesin? yine bittin, nerelere gittin ben seni göremeden?”images (1)

2-“Varlık ruhu terkeder, gözün gözümden ayrılınca.”maxresdefault (2)

1-“Kaç tabut gömülecek yeraltına ve kaç kişi gidecek habersiz
uzaklara? kaç yalan yıkacak güvenleri? kaç satır yazılacak
kader kitabına ve kaç dua edeceksin tanrına, kaç damla
gözyaşı dökeceksin uğruna? kaç yarın bekleyeceksin?
sonralara kaç damla gözyaşı?”muzikte-ki-gelisimi_780x438-uqky2r5vq6

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir