Rudolf von Sebottendorf’un Adolf Hitler ile İlişkisi

2774

Rudolf Freiherrr von Sebottendorff ismindeki bu şahsiyetin, 9 Kasım 1875 tarihinde Almanya’nın Dresden eyaletinin kuzeyinde dünyaya geldiği ve 8 Mayıs 1945’te hayatını kaybettiği varsayılmaktadır. Takma ismi Erwin Torre olan bu vahşi karakter masonluğun ön safhası olan “Freemason”un ta kendisidir. 1.Dünya Savaşı’nda Nazi Partisi’nin öncüsü olarak rol almış ve sufilik, bektaşilik ile birebir ilgilenmiştir. Her ne kadar “Black Order of  Thule” adlı tarikatın baş kurucusu olarak gözükse de arka planda roller ve kişiler değişmektedir. Erwin Torre astroloji, meditasyon, simya, kara büyü gibi dallarda oldukça uğraşmıştır.

Eski Türk Masonlarının Uygulamaları, Bektaşi, Gülhaç & Simya Sırları Yazan: Baron Rudolf Freiherr von Sebottendorf
Eski Türk Masonlarının Uygulamaları, Bektaşi, Gülhaç & Simya Sırları
Yazan: Baron Rudolf Freiherr von Sebottendorf

Almanya’yı terkedip Türkiye’ye geldiğinde limanlarda tüccarlıkla uğraşmış ve aynı zamanda Osmanlı vatandaşı olmuştur. Rivâyetlere göre “Black Order of Thule” aracılığıyla Türkiye’de gizli bir kara büyü cemâti oluşturup görevlerini ikâmet ettikleri yerde devam ettirmişlerdir. Daha sonradan Adolf Hitler ile nedeni bilinmeyen yol ayrımlarından dolayı cephe almışlardır. Ayrıca Adolf Hitler’in nasıl öldüğü tam olarak da bilinmemektedir. 40’dan fazla savaştan canlı bir şekilde kurtulması ve işler sapa sardığında silah ile intihar edip bulunduğu odayı yaktırması da çok mantıklı gözükmemektedir. Tabi bu yazdıklarımız günümüzdeki kaynak kısıtlılığı yüzünden tam bilinmemektedir. Ve unutulmamalıdır ki “tarihi kazanan yazar”. Kimine göre mantıklı gelen aynı şekilde de kimisine mantıksızca gelen bu olaylar A şeklinde veya B şeklinde bir şekilde gerçekleşmiştir. İlerleyen yazılarımızda bu olaylarla ilgili birkaç konuya daha değineceğiz.

Black of the Thule
Black of the Thule

Haziran 1933 yılında Almanya’ya geri dönen Sebottendorf yayımladığı “Bevor Hitler Kam: Documents from the Early Days of the National Socialist Movement” adlı kitapla “DAP” ve “Thule Society” ile iş birliği yapmıştır. Hitler bu durumu beğenmeyince Sebottendorf için tutuklama emri çıkartıp Münih’te hapishaneye attırmıştır. Birkaç arkadaşı vasıtasıyla hapishaneden kaçan Sebottendorf, 1942-1945 tarihi arasında Türkiye’ye tekrar kaçmıştır ve burada Alman Gizli Servisi için çalışırken aynı zamanda İngiliz Ordusu içinde çalışmıştır. Söylentiye göre 8 Mayıs 1945 tarihinde Boğaziçi Köprüsü’nden atlayıp, tuhaf bir şekilde hayatına son vermiştir.

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir