Reza Zarrab’a İhracat Ödülü

1275

21 Haziran tarihinde Türkiye İhracatçılar Meclisi 22. Olağan Genel Kurulu ve İhracatın Şampiyonları ödül töreni gerçekleştirildi. Reza Zarrab, mücevher sektöründe ihracat şampiyonu ödülü aldı. Ödülünü, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin elinden aldı.

30057669

Numan Kurtulmuş, o karede bulunmaktan dolayı çok pişman olduğunu ve daha öncesinden kime ödül verecekleri bildirilmediği için böyle bir durumla karşı karşıya kaldığını iletti.

https://youtu.be/Y8p27DS8-1w

TİM ise bugün konuyla ilgili bir açıklama yaptı: “Ödül alacak şirketler tamamen resmi kayıtlardaki ihracat performanslarına göre belirlenmektedir. Şirketler adlarına ödül alacak kişileri kendileri bildirmektedir. Sahnede ödül veren Devlet protokolümüz ise kime ödül vereceklerini önceden bilmemektedir ve şirketlere ödül verme amacıyla protokol sırası gözetilerek 3.’ler, 2.’ler ve 1.’ler şeklinde devam eden akışa göre ödülleri takdim etmek üzere sahneye davet edilmektedirler. Bugün de ödüller protokol konuklarımız tarafından bu teamüle uygun şekilde takdim edilmiştir.”

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir