Reggae Müziğin Kralı

2395

Kendini müziğe ve insanlara yardım etmeye adayan, reggae müziğin tüm dünyaya yayılmasını ve tanınmasını sağlayan ünlü isim Bob Marley, 11 Mayıs 1981 yılında hayata gözlerini yumdu. Bob Marley, eserleriyle insanların gönlünde taht kurmuş ve yaptığı şarkılar ve söylediği anlamlı sözler günümüzde hala popülerliğini korumaktadır.bob-marley-sözleri-

Bob Marley olarak tanıdığımız ünlü sanatçının tam ismi ise Robert Nesta Bob Marley’dir. Yüzlerce eseri olan başarılı bir reggae sanatçısıdır. 36 yıllık yaşamı boyunca, kendini müziğe ve insanlığa yardım etmeye adamıştır. Bob Marley, paraya, mala, mülke önem vermediğini söylediği, “Para hayatı satın alamaz” sözü ile net bir şekilde ifade etmiştir.bob marley 4536

[irp posts=”44072″ name=”İran Sineması’nın En Güzel 10 Filmi”]

Jamaika’lı olan Bob Marley, reggae müziğini sadece kendi ülkesinde değil, tüm dünyada tanınan bir müzik türü haline getirmiştir. Reggae müziğin kralı olarak görülmektedir. Bob Marley hayatını kaybetmeden önce, kendi ülkesinde Merit ödülüne layık görülmüştür ancak bu ödülü almaya ömrü yetmemiştir. Yakalandığı deri kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiştir.bob marley

Bob Marley’in Bazı Sözleri

“Sadece çocukken güler insan, diğerleri gülmek değildir. Çünkü insan büyüdükçe komikliklere değil, acılara gülmeyi öğrenir”

“Dünyanın en güzel ritmi, onun: senin için çarpan kalbidir.”

[irp posts=”44231″ name=”Necdet Tosun 41 Yıldır Güldürmüyor”]

“Aslında tek sorunumuz; henüz onunla tanışalı bir kaç gün olmuşken ona seni seviyorum, diyebiliyor olmamızdır.”

“Eğer sevmediğin kişilerin yüzüne bakmak zorundaysan ve istesende kaçamıyorsan; gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun demektir.”

“Bakmayın insanların “beni çok sevecek birini arıyorum” demesine. Büyük bir sevgiye maruz kalınca hepsi kaçacak delik arıyor.”

“Kurtarın kendinizi zihinsel kölelikten kendimizden başka kimse özgür kılamaz aklımızı korkmayın atom enerjisinden falan hiçbir şey durduramaz zamanı çünkü.”

“Hayatımda kimse yok; ama sorun değil. Çünkü sen aşkı basitleştirenlerden birisin, bense yalnızlığın hakkını verenlerden.”

[irp posts=”44172″ name=”Büyük Usta: Zeki Alasya”]

“Mutlu mu olmak istiyorsun? Kimseden bir şey bekleme.”-bob-marley-

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir