Pubg gfx tool ayar nasıl yapılır ?

81

Pubg gfx tool ve mobil pubg gfx tool ayarları

Pubg gfx tool  

PUBG için FPS değerlerinizi yükseltmek için GFX Tool kullanarak mobil oyun keyfinizi yükseltebilirsiniz. Pek çok android akıllı telefon örneğin Razer, Asus Rog ve Xiaomi gibi telefonlar toplumda artmaya başladı ancak halen bu kadar güçlü alt yapılı makinelere oyun oynamak için herkes sahip değil. Samsung galaxy S9, HTC oneplus 6 veya Xiaomi Mİ kullanıcıları gibi snapdragon 845 kullanan akıllı telefonlarda PUBG problem yaşamadan oynamak pek mümkün olmayabilir. Fakat PUBG GFX Tool isimli program XDA tarafından kullanıma verildi ve bu tip daha alt konfigürasyon cihazı olanlarda mobil pubg gfx tool ayar yaparak telefonlarında PUBG takılmadan oynama imkanına kavuştu.

Mobil pubg gfx tool ayar

Eğer mobil telefonunuzda PUBG oynarken takılmalardan kurtulam ve FPS hızını arttırmak istiyorsanız şimdi gfx tool ayar için gerekli olan bilgileri vereceğiz. Öncelikle root ulaşım ile 0.7’den düşük versiyon PUBG kullanmanız gerekiyor ve eğer ihtiyaç olursa root girişi için Magisk programını öneriyoruz. Nasıl bir performans artışı oluyor diye merak içinde iseniz biz tet ettiğimiz OnePLus 3 Qualcomm Snapdragon 820 ve Adreno gpu ile FPS oranını nerede ise 2 katı arttırdık. Gfx tool ayar tam olarak önerilerimiz doğrultusunda yapılırsa bizim test ettiğimiz 26 FPS oranı 45-55 seviyesine rahatlıkla çıkmaktadır. 

GFX Tool Ayar ve Kurulumu

Öncelikle GFX tool google play store üzerinden indirilip akıllı telefonunuza yüklemeniz gerekiyor. İkinci olarak ayarlamaları burada gösterdiğimiz şekilde yapmanızı öneririz. Kore ve dünyada halen PUBG 0.6 versiyon son kullanılan versiyon olduğu için root girişi gerekmeden ayarlamaları yapabilirsiniz.

gfx-tool-ayar.JPG Ayarlar içinde çözünürlük 960×540 yapıldığında FPS değerlerini biraz kalite kaybı ile arttırmak daha kolay olacaktır. Ayarlar içinde stil olarak tercüme edeceğimiz opsiyon ile renk doygunluğu ve renklerin oyun içinde en doğal formda olması düşünülür. Gölgelerin kapatılması performans artışına yol açacaktır. Ancak bu ihtimali geçerek oyunun bu opsiyona kendi algoritması içinde karar vermesi denenebilir. Vulkan grafik api gene oyun içinde ve cihazda bunun desteklenmesi ile ilgili bir durum çok yeni cihazlarda Vulkan api desteği mevcut ancak eski cihazlarda olmayabilir. Desteklemeyen cihazlarda seçilmesi oyunda ani durma ve çökmeye neden olabilir. Şimdi bu ayarlarla birlikte PUBG açılıp gfx tool denenmesine geliyor. Accept yani kabul tuşuna basarak oyunu açıp performans artışına deneyimlemeniz sonrasında da elde ettiğiniz sonuçları bizimle paylaşmanızı bekliyoruz. Oyun açıldığında seçiminize göre bir miktar çözünürlük kaybı olduğu görecek ancak FPS elde ettiğiniz randıman ile oyunu takılmadan ve keyifle oynadığınız göreceksiniz.

 

 

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir