Pokemon Go Nasıl Oynanır? Pokemon Go Hakkında Merak Ettiğiniz Birçok Şey

2687

Pokemon Go oyunu son günlerde adından çokça bahsettirmeye başladı. Televizyonda, sosyal medyada ve daha birçok yerde adından sık sık söz ettiriyor Pokemon Go oyunu. Piyasaya sürülme tarihi 6 Temmuz gibi yakın bir zaman olsa da şuanda Pokemon Go ismini duymayan kalmadı nerdeyse.

pokemon-go-nasil-oynanir

Pokemon aslında 1990’lı yıllarda çocuklarca sevilen bir çizgi filmdi. Çizgi filminin ardından Pokemon, Japonya’da Nintendo oyunlarında da bulunuyordu. Japonya’da 7’den 70’e bir çok kişide Nintendo oyunu var ve Pokemon oyunlarının çeşitleri versiyonlarına ulaşabiliyorsunuz. Özellikle Tokyo Akihabara’da birçok çeşitte ve her bütçeye hitap eden versiyonlarını bulmak mümkün. Türkiye’de ise elbette bu kadar çeşitlilik yok. En son Pokemon çizgi filmi olduktan sonra aterilerde oyunları vardı, daha sonra tasoları çıkmıştı.

Pokemon Go İndir! Pokemon Go iOS ve apk Nasıl İndirilir?

 

Türkiye ‘de Pokemon daha bir hafta önceye kadar, Japonya’da oluşturulan ve ülkemizce sevilerek izlenilen Tsubasa, Şeker Kız Candy gibi çizgi filmlerdendi. Şuanda ise en iyi zenginleştirilmiş gerçeklik oyunlarından.

pokemon-go-nasil
Pokemon Go nasıl oynanır?

Pokemon Go oyunu aynı çizgi filmindeki gibi Pokemonları Poke toplarına doldurmaya yönelik ve daha sonra onları savaştırma temelli bir oyundur.

Pokemon Go nasıl oynanır sorusu bazı oyuncular için üzücü olabilir. Çünkü hem dışarı çıkıp gezmek gerekiyor hem de kamerayı açarak etraftan tepki çekme riski içeriyor. Oyuncular, telefonlarının kamera özelliği ile bulundukları ortamı tarayıp kamera görüntüsü üzerinde beliren Pokemonları yakalıyorlar. Tabi bu yakalama evde oturduğunuz yerden oyunu açıp bekleme ile olmuyor. Her Pokemon karekterinin kendine has özelliği var ve bu özelliğe bağlı da yaşadıkları yerler var. Örneğin su Pokemonlarından Squirtle’ı yakalamak için göl, dere ve deniz kenarı gibi yerlere gitmeniz gerek. Haritadan telefonunuzun Gps özelliği ile benzer şekilde yakalamak istediğiniz Pokemonun özelliğine göre gidip o yerlerde arayabilirsiniz. Bu şekilde Pokemon yakaladıkça seviye atlanılıyor. 5. seviyeye gelindiğinde ise Pokemonları başka Pokemonlar ile savaştırabiliyorsunuz.

pokemon-go-rehberi

Pokestoplar ne işe yarıyor?

Pokestoplar oyun için gerekli çeşitli ödüller kazanmanıza yarar. Örneğin Pokemon Go oyununda en çok ihtiyaç duyulan şeylerden biride Poketopu. Pokestoplar haritada Pokemon aradığınız esnasında mavi bir çubuk halinde belirir.

pokemon-go-hileleri

Pokemonların Güçleri Neye Göre Değişiyor?

Pokemonların güçleri ilk yakaladığınız anda belli bir düzeyde gelir daha sonra bulunduğunuz seviyeye göre değişiyor.

Pokemon Go’da Review ve Potion nedir?

Pokemon Go’da Review ve Potion özelliği mücadele de yaralanan veya bayılan pokemonlarınızı iyileştirmenize yarayan bir özelliktir.

Pokemon-go-nedir-nasil-oynanir

Pokemon Go oyunu ücretli mi?

Pokemon Go oyununu indirmek ücretsizken oyun için gerekli bazı özellikleri satın almanız gerekebiliyor.

Pokemon Go oyunu Türkiye’de var mı?

Pokemon Go oyunu Türkiye’de henüz yok. Ama oyun Türkiye’de oynanmaya çoktan başlandı. Bunun pokemon go nasıl indirilir ile ilgili bilgiler Pokemon Go İndir yazısında mevcut.

pokemon oyunu

Pokemon Go oyununun popüler olma nedenleri üzerine

Pokemon Go oyununun bu denli popüler olmasındaki en büyük etken kuşkusuz küçüklüğümüze uzanan çizgi filmidir. Bu şekilde karakterleri tanıyışımız ve küçüklüğümüzün hayal gücü ile birleşimi önemli güce sahiptir. Ayrıca akıllı telefonların günlük hayatımızda ki yeri de bu denli güçlü iken ancak bunların birleşimi bu popülerliği doğurabilirdi diyebiliriz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir