Pokemon Go İle İlgili Yeni Güncelleme Geldi

676

Pokemon Go oyunu ile ilgili hem Android ve hem de iOS işletim sistemleri için gelen güncelleme uzun süredir beklenen bazı yeni özellikleri kullanıcılara sunuyor. Çıktığı ilk günden beri dünyada büyük bir çılgınlığa dönüşen Pokemon Go oyunu için 1 yıl sonra büyük çaplı bir güncelleme yapıldı. 19 Haziran günü yayınlanan güncelleme uzun süredir beklenen birkaç özelliği barındırıyor.

Öncelikli olarak Pokemon spor salonlarının çalışma şekli tamamıyla değiştirildi. Artık Gyarados ve aşırı güce sahip arkadaşları tarafından sonsuza kadar kilitlenebilen spor salonunda konuşlanmış olan Pokemonların güçleri zamanla azalacak. Motivasyonları düştükçe de bu Pokemonların üstesinden gelmek oldukça kolaylaşacak. Şayet bir spor salonunu kilitlemek istiyorsanız, ara sıra Pokemonunuzu beslemek ve motivasyonunu yüksek tutmak üzere spor salonuna uğradığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde Pokemonunuz daha zayıf Pokemonlara bile kolaylıkla yem olabilir.

Oyundaki işbirlikçi özellikleri geliştiren bu yeni güncellemede artık aynı ekibin diğer eğitmenleri de birbirlerinin Pokemanlarını besleyebilecek. Bu güncellemenin amaçlarından biri de oyunculara bir takımın parçası olduklarını hissettirmek olarak öngörülüyor. Burada başka bir güncellemeyse Raid Savaşları konusunda oldu. Bundan böyle bölgenizde belirli zamanlarda ortaya çıkan zorlu Pokemonlar ile savaşa girmeden önce bir Raid lobisinde buluşarak bu Pokemona karşı arkadaşlarınızla grup oluşturabileceksiniz.

Niantic tarafından yayınlanan basın bildirisinde şu ifadeler kullanıldı: “Bir Raid Savaş’ı başlamadan önce, spor salonuna atanan tüm Pokemonlar eğitmenlerine geri yollanacak ve spor salonunun üstünde büyük bir yumurta oluşacak. Yumurtanın üzerindeki geri sayım sıfıra ulaştığında ise bir Raid Boss ortaya çıkacak.”

Raid Boss‘u devirdikten sonra ise siz ve diğer oyuncular ender bulunan ve zor Pokemonları yakalamayı kolaylaştıran altın razz-berryler yakalama şansını kazanacak. Sonunda Raid Boss’u yendikten sonra onu yakalama şansına sahip olacaksınız. Bu güncellemede bazı küçük yenilikler de var. Örnek olarak spor salonlarının ne kadar süreyle kilitli tuttuğunuzu gösteren ve arkadaşlarınıza hava atmanızı kolaylaştıracak rozetler gibi.

Niantic tarafından güncellemedeki değişiklikler şöyle açıklandı: “Pokemonlar ile mücadele ederek, spor salonundaki Pokemonlara Berry vererek ve spor salonu fotoğraf diskini döndürerek rozetlerinizin seviyelerini yükseltebileceksiniz ve spor salonu rozetlerinin seviyesini yükselterek daha fazla ödül kazanabileceksiniz.”

Son olarak ise Pokemonunuzu yeni bir malzeme olarak gelen “Teknik Makineler” ile daha güçlü ve hızlı ataklar yapabilmesi için yeniden eğitebileceksiniz. Ancak yeni öğelerin bir de dezavantajı bulunuyor. Saldırılarınız rastgele sıfırlanabilir ve bu nedenle her zaman istediğiniz neticeyi elde edemeyebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir