Pizza Gate Nedir? Obama ve Clinton’ın Adının Geçtiği Çocuk İstismarı

7379

Pizza Gate adıyla yaklaşık bir hafta önce ortaya atılan skandal büyümeye devam ediyor. Oldukça karmaşık gözüken ve komplo teorisi mi yoksa gerçek mi olduğu henüz anlaşılamayan olayı sizler için özetledik.

Pizza Gate Skandalı Nedir?

Pizza Gate skandalı olarak adlandırılan, Clinton ve Obama gibi bir çok ünlü ve devlet yetkilisi kişinin de işaret edildiği çocuk istismarı skandalı hızla büyüyor. Yaklaşık bir haftadır pizza gate skandalı adıyla bilinen ve her geçen gün yeni bilgilerin, belgelerin ortaya çıktığı bu skandal kan donduracak türden. Ortaya çıkan belgeler ise iddialara bir çok kişinin haklılık payı vereceği cinsten.

Pizza Gate Skandalı Nasıl Ortaya Çıktı?

4chan adıyla bilinen kullanıcıların kimliklerini gizleyerek giriş yapabildiği bir internet sitesinde FBI’dan olduğu veya bilgi aldığı düşünülen “anonfbi” nickli bir kullanıcının yönlendirmesiyle başladı diyebiliriz. Bu kullanıcı bazı açıklamalarda bulunup insanları yönlendirerek skandalın ciddiye alınacak hale gelmesini sağladı. Yaptığı yönlendirmelerin bir kısmı wikileaks belgelerine dayanırken bir kısmı da ilgili kişilerin instagram hesaplarından paylaştığı çocuk fotoğrafları üzerineydi.

Bu noktadan sonra olay bir diğer ünlü site olan Reddit’e sıçradı. Reddit’te Donald Trump destekçilerinin yoğun ilgisini çekti. Çünkü Clintonlar hakkında FBI tarafından 2 kez açılıp kapatılan bir mail soruşturması vardı. Devletin kendisine verdiği resmi mail ağını kullanmayarak bilgisayar yazılımcıları vasıtasıyla Clinton’ın özel bir mail ağı kurdurduğu ortaya çıktı. Bu ortaya çıktıktan sonra maillerin devlet yetkililerine teslim edilmesi istenince maillerin hepsinin silindiği ortaya çıkmıştı. Ancak Clinton’a bağlantılı kişilerin geride bıraktıklarından mailler tekrar ortaya çıktı ve Wikileaks’ın sızdırmalara başlamasının ardından ikinci kez soruşturma açıldı. Seçimden bir hafta önce denk gelen bu soruşturma da kısa sürede bir suç unsuru bulunamadığı gerekçe gösterilerek kapatıldı.

Mail skandalının ardından Clintonların çocuk istismarı dedikoduları başlamıştı. Hatta bazı Trump destekçileri seçimden önce bu konuda video kaset sızdırılacağını düşünüyordu. Ancak böyle bir şey olmadı. 4Chan adresinde başlayıp Reddit’e sıçrayan iddialar Trump taraftarlarınca ciddiye alındı ve araştırılmaya başlandı. Daha sonra olaylar ciddi boyuta geldiğinde pizza gate adıyla özel bir subreddit ( alt-blog olarak düşünebilirsiniz) açılarak iddialara buradan devam edildi.

Olayın pizza gate olarak isimlendirilmesinin nedeni ise meşhur bir pizzacının olayların arkasında olduğu iddiası ve maillerde pizza terimleri kullanarak şifrelenmiş yazışmalar yapıldığı.

Hillary Clinton’un seçim kampanyası danışmanı John Pedesta’nın seçkin sınıfa ait insanlarla “Comet Ping Pong” isimli bir pizzacıda düzenlenecek bir etkinlik için yaptığı mail trafiği Wikileaks üzerinden sızdırılıyor. Comet Ping Pong adlı pizzacının sahibi ise John Pedesta’nın kardeşi Tony ile arkadaşı James Alefantis.

Etkinliğin afişi:

pizzagate-skandali

Skandal boyunca ortaya çıkan çok sayıda foto ya da çalışmada çocuk resimleri, siluetleri ya da kanlı ayinlere benzer afiş ve fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Comet Ping Pong adlı pizzacının amblemi FBI tarafından uyarısı yapılan çocuk istismarı amblemine benziyor:

pizzagate-nedir-2

FBI tarafından yayımlanan pedofili notasyonu içindeki ilk ambleme benzerliğini görebilirsiniz.

pizzagate-cocuk-istismari

Pizzacının sahibi James Alefantis’in Instagram hesabında ise kolları masaya bantla bağlanmış çocuk fotoları gibi bir çok rahatsız edici ve pedofili iması bulunan fotoğraf ortaya çıkıyor:

pizzagate-skandali-nedir pizzagate-nedir

Ayrıca Hillary Clinton’ın başkanlık seçimi kampanyasının bütçesinden Comet Ping Pong’a 19 bin dolar gibi bir bağış yaptığı Wikileaks maillerinde ortaya çıkıyor. Bill Clinton’ın ise pedofiliyle yargılanmış Jeffrey Epstein’in sahibi olduğu Little St.James adasına 26 defa The Lolita Express adlı uçakla gittiği ortaya çıkıyor. Daily Mail adlı gazete ise bu adayı “çocuk seks köleleri adası” olarak belirtmiş.

Wikileaks’ın sızdırdığı maillerde çok fazla sayıda ayrıntı ortaya çıkıyor ve bunlar çözüldükçe skandal ortaya çıkıyor. Maillerde çok sayıda partiden söz ediliyor ve bu partileri planlarken gürültü şikayeti olmayacak yerlerin seçilmesi gerektiği gibi konuşmalar mevcut. Ayrıca daha önceden pedofiliyle ilişkilendirilmiş olan çok sayıda özel terim ve kod da maillerde gizlenmek amacıyla kullanılmış.

Clinton Vakfı’nın Marina Abramovic adında bir performans sanatçısına 10 bin dolar bağış yaptığı gibi bilgiler de bu maillerden elde ediliyor.  Marina Abramovic ise John Podesta ile Hillary Clinton’ı “Spirit Cooking” adlı bir etkinliğe davet etmiş. Marina Abramovic’in önceki çalışmalarına baktığımızda yine ilginç görüntüler çıkıyor.

pedofili-skandali marina-pizza-gate marina-pizza-gate-skandali clinton-pedofili-skandali

Marina Abramovic adlı sanatçının da pek tekin biri olmadığı ve kanlı ayinleri ya da çocuk istismarını çağrıştıracak çalışmalar yaptığı ortaya çıkıyor.

Pizza Gate Skandalının Obama ile Bağlantısı

Sızdırılan maillerin birinde “Obama’nın, özel bir parti için, Chicago’dan Washington’a 65 bin dolarlık pizza sipariş ettiğinden söz ediliyor, pizzanın neye işaret ettiğini sanıyorum anlamışsınızdır.” şeklinde yazışmaların geçtiği ortaya çıkıyor. Obama da daha önce ilgili pizzacıya bağışta bulunmuş. Obama’nın bağlantıları ve olayla ilgisi şuana kadar ortaya çıkarılan belgeler itibariyle çok net değil. Ayrıca ABD’de şuana kadar skandaldan çok sayıda insanın haberi yok. Basında özellikle karartma uygulandığı ve olayın hasıraltı edilmeye çalışıldığı söyleniyor.

Pizza Gate Skandalının Türkiye ile Bağlantısı

Pizza Gate çıktığından bu yana konuyu yakından takip eden ve araştıran reddit kullanıcıları olayın bir uluslararası suç şebekesi halinde olabileceği ihtimali üzerinde durdu. Dolayısıyla diğer ülkelerden de ipucu yakalamaya çalışıyorlar. Bir kullanıcı ise Gölcük Depremi’nden sonra ortadan kaybolan çocukların ve ruhsatsız ambulansların olduğuna dikkat çekip olaydan sonra Bill Clinton’ın Türkiye ziyaretinde beraberinde gelenlerin araştırılması gerektiğine dikkat çekti.

İlgili yazı:

pizza-gate-nedir

Ayrıca Avrupa’da kaybolmuş olan Suriyeli çocukların haberlerine ve sayılarının fazlalığına dikkat çekilmeye başlandı. Bir diğer detay ise Clinton Vakfı’na yakınlığı ile bilinen yardım kuruluşundan bir kadının Haiti’ye giderek beraberinde 10 kadar çocuğu ABD’ye getirmek üzereyken havaalanından çocuklarla beraber çıkışına izin verilmediği üzerine.

En dikkat çeken nokta ise 2007’de Portekiz’de ailesiyle birlikte tatildeyken kaçırılan 4 yaşındaki İngiliz Madeleine Mccann isimli kız çocuğuna ait. Uzun yıllar boyunca kız çocuğu aranmış ancak bulunamamıştı. Görgü tanıklarının ifadelerinde çizdirdiği robot resimlerin ise Podesta kardeşlere benzerliği ortaya çıktı.

podesta

Ortaya çıkarılan fotoğraflar ve mailler ışığında şuan oldukça ilginç ve yüksek sermaye ve yetki sahibi kişilerin karıştığı bir skandal olduğu düşünülüyor. Şuana kadar anlattıklarımız skandalın çok küçük bir kısmı.

Skandal hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı iletin!

2
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ahu Orakçıoğlu

Bu iddiaların içerdiği vahşete skandal demek yetersiz kalıyor. İddia içeriği çocukların tecavüze uğramakla kalmayıp işkence ile öldürülmeleri. Hatta Bazılarının öldürüldükten sonra tecavüze uğramaları. Konuyu anlamak isteyenler çocukluğunda bu vahşetin kurbanı olan avustralyalı Fiona Barnett in 2016 şubat ayında gündeme getirdiği ve maalesef ana akım medyada hiç yer almayan iddialarını okusun. Avustralya başbakanları, Abd bşk Richard Nixon, Nicole Kidman ve babası iddiaların tarafı olan satanist birkaç isim olarak geçiyor. Okusun ama Tabii sinir sistemini iyice güçlendirdikten sonra. Tam bir korku filmi. Temel iddia dünyayı yönetenlerin şeytana hizmet etmeleri. Şeytana tapınırken ritüel olarak insanoğlunun en masum tarafını işkenceyle parçalayarak öldürmeleri. Olay yalnızca… Read more »

Biliyor olmak bile yeterince ağır ve psikolojik olarak yıpratıcı olduğu halde bu konuyu daha uzun ve detaylı verme amacımız toplumları, şahısları bilinçlendirme vazifemizi yerine getirme amacımızdan başka bir sebep değildir.