PES 2017 Artık Mobil Cihazlarda Oynanabiliyor

654

Dünyada milyonlarca oyun sever tarafından yıllardır en sevilen futbol oyunları arasında bulunan PES 2017 bundan böyle mobil cihazlarda da oynanabilecek. Android ve iOS cihazlarda oynanabilen PES 2017 oyununu App Store ve Google Play‘den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Konami tarafından tasarlanan yeni oyunda değişik ve ilginç özellikler göze çarpıyor. Avrupa, Asya ve Güney Amerika’daki en iyi takımlar ile birlikte yeni futbolcular keşfediliyor ve transfer ediliyor.

Sevilen oyun PES 2017’nin mobil sürümü kullanıcılara sunulmasıyla oyun severlerin yoğun ilgisini gördü. Popüler futbol oyunları arasında bulunan PES 2017 artık Android ve iOS işletim sistemlerinde de oynanabilecek. Konami firması PES 2017 oyununun mobil versiyonunun geldiğini duyurdu. PES 2017 doğal oyuncu hareketleri ve her karşılaşma için düşünülmüş iyi taktikleri ile Android ve iOS kullanıcıları için de müthiş bir futbol deneyimi vaat ediyor.

PES 2017 ücretsiz olarak yayınlandı. Bunun yanında reklamlarla birlikte uygulama içinde satın almalar da mevcut. Oyunu daha keyifli oynayabilmek için bir internet bağlantısına ihtiyaç vardır. App Store ve Google Play üzerinden Android ve iOS cihazlarınız için oyunu ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Ancak Türkiye’nin PES 2017’de Asya-Okyanusya ülkeleri arasında gösterilmesi ise tepkiyle karşılandı. Oysa FIFA oyunda Türkiye Avrupa’da gösterilirken, PES oyununda neden bu şekilde gösterildiği bilinmiyor.

PES 2017 Mobile İncelemesi

Oyunun mobil edisyonu incelendiğinde FIFA mobile oyununun aksine PES 2017 mobil oyunu konsol deneyimini aynen mobil cihazlara taşıyor. Oyundaki müzikler ve yorumlar gibi her şey aynı kalmış. Oyunun büyüklüğünün 1,5 GB olduğunu belirtelim. Bunun içinde maç yorumları bulunmuyor. Dil seçimi sonrasında 250 MB’lık yorumcu ek paketi indiriliyor. Oyunun açılışında bir eğitim aşaması sizleri bekliyor. Oyunda hangi tuşla şut ve hangi tuşla pas atıldığını öğreniyorsunuz. Diğer hareketler için de eğitimler mevcut olmakla birlikte oyuna hemen geçmek için temel eğitimi izlemeniz yeterli oluyor. Oyunu yönetmek için Konami firması mobilde farklı bir kontrol sistemi tasarlamış. Ekranı parmağınızı dokundurarak farklı yönlere çekebilir, dilerseniz klasik ekran üstü düğmelere geçebilirsiniz. Görüldüğü kadarıyla şu an için oyundaki en büyük eksiklik zorluk seçeneğinin mevcut olmayışı. Bu nedenle iyi bir PES oyuncusuna karşı rakiplerin çok fazla şanslı olmayabilir. Yapay zekâya karşı oynanan uzun yanında internet üzerinde rakipler bularak online canlı maçlar yapabilirsiniz. İnternet bağlantınızda önemli bir sorun yoksa maç sırasında problem yaşanmadan oynanabiliyor.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir