Pazar Gününüzü Neşelendirecek 5 Animasyon

1578

Pazar günleri birçoğumuz favori günü olmakla beraber rahatlamak için kullandığımız bir gündür. Sabahları TRT1’de çıkan Western filmleri sonrası bir animasyon filmi izleyerek kendinizi ödüllendirmek istersiniz sanırım. Biz de sizin için sevebileceğiniz 5 animasyon filmini derledik. Gerçi bazıları seri halinde ama bir oturuşta hepsini de bitirebilirsiniz 🙂

#Up

IMDb 8.3/10

[irp posts=”43469″ name=”Hafta Sonunda İzleyebileceğiniz 5 Animasyon”]
Yönetmenlik koltuğundaki Bob Peterson’ın ilk yönetmenlik deneyimi olmasına kendisini InanılmazAile, Sevimli Canavarlar, Kayıp Balık Nemo gibi filmlerdeki seslendirmelerinden
hatırlayabiliriz; ama tek başına olsa bu kadar başarılı olur muydu bilinmez o yüzden yanında
Sevimli Canavalar, Ters yüz(Inside Out)’ün de yönetmenliğini yapmış Oyuncak Hikayesi 1-2,
Sevimli Canavarlar, WALL-E gibi filmlerin de senaristliğini üstlenmiş Pete Docter’ı görüyoruz.

Carl Fredricksen 8 yaşında idolü ünlü kaşif Charles Muntz olan bir çocuktur. Muntz, Cennet
Şelaleleri’nden getirdiği devasa kuş iskeletini kendisi yapmakla suçlanmış ve bir gün canlısını yakalayıp getirmek üzere geri dönmüştür. Carl günlerden bir gün Ellie adın Muntz hayranı bir kızla tanışmıştır fakat Carl ne kadar sakin, utangaç, kendi halinde birisiyse Ellie de bir o kadar zıttı birisidir. Ellie öldükten sonra Carl ondan hatıra kalan evini satmamakta kararlıdır lakin bir gün oluşan aksilikler sonucu evini elinden alacaklardır. Bu süreçte Ellie ile planladıkları Cennet Şelalelerine gitme planını gerçeğe dönüştürmeye karar verir ve balonlarla evi uçururak Cennet Şelalelerine gitme planını gerçeğe dönüştürür fakat o sırada evinde bir misafir vardır: Doğa Kaşifi genç çocuk Russell. Böylece maceraları başlamış olur.

#The Lego Movie

IMDb 7.8/10

Yönetmenliğini Phil Lord ve Christopher Miller’ın üstlendiği filmin seslendirme kadrosunda
Will Arnett, Elizabeth Banks, Anthony Daniels, Will Ferrell, Morgan Freeman, Jonal Hill, Liam
Neeson, Chris Pratt gibi isimler bulunuyor.

Sıradan bir hayat süren Emmet, her günü birbirini tekrar edecek şekilde devam eden monoton bir hayat sürmektedir ve pek de sevilen bir tip değildir çevresinde. Bir gün iş çıkışı başına gelen olaylar sonucunda seçilmiş kişi olmuş ve bunun sonucunda da dünyasını ele geçirmek isteyen kötü liderin hedef listesinde bir numaraya yerleşmiştir. Girdiği bu macerada Lucy (Wyldstyle) ile birlikte dünyasını kurtarmaya çalışmaktadır.

Film sırasında ve sonrasında da sürekli dilinize takılacak olan Everything is awesome şarkısı
87. Oscar Ödüllerinde En İyi Özgün Şarkı ödülüne aday olmuş ama malesef kazanamamıştır.

#Rango

IMDb 7.2/10

Karayip Korsanları serisinin ve Maskeli Süvari’nin yönetmeni Gore Verbinski’nin yönetmen
koltuğunda oturduğu animasyonda Johnny Depp olmazsa olmazdı sanırım 🙂 tabii kadro Johnny Depp’le sınırlı kalmayıp Sihirbazlar Çetesi (Now You See Me)’nin Henley’i Isla Fisher, Örümcek Adam serisinin Dr. Otto Octavius’u Alfred Molina, Bill Nighy gibi isimlerle güçlendirilmiş.

Kişilik sorunları yaşayan bir bukalemun olan Rango bir gün kendisini kurak bir kasabada bulur,
kasabadaki kişiler tekin kişiler değildir; kahramanımız Rango da kendisini silahşör olarak tanıtıp kasaba halkı tarafından şeriflik rütbesine layık görülmüş ve kasabadaki kötülerle yüzleşmek zorunda kalır.

84. Oscar Ödüllerinde En İyi Animasyon Filmi ödülüne layık görülmüş.

#Ice Age Serisi

Hepimizin Buz Devri olarak bildiği film serisinin yönetmenleri bir değişim içinde olmuş daima
fakat her yönetmen de başarıyla yönetmiş diyebiliriz sanırım. Bu yönetmenler Chris Wedge,
Carlos Saldanha, Mike Thurmeier ve Steve Martino. Baş roldeki karakterleri Ray Romano, John Leguizamo, Denis Leary, Goran Visnjic, Queen Latifah, Josh Peck, Sean William Scott
seslendirmektedir.

Ice Age 1

IMDb 7.6/10


Dünyaya artık buzul çağı hakim olmaya başlamıştır ve yaşayan hayvanlar bundan korunmak için göç etmeye başlamıştır. Göç edecek hayvanlar Sid, ailesi tarafından terk edilmiştir ve tek
başına yola çıkmıştır. Yolda birkaç aksilikten sonra baş kahramanlarımızdan Manfredle karşılaşır. Yollarında insanlardan intikam almaya çalışan bir kaplan çetesiyle karşılaşırlar, çetenin ele geçirmek istediği bebek Manfred ve Sid bulmuştur fakat bunları insanlara geri götüreceklerdir ve kaplan çetesinden Diego da yanlarına gelerek hep birlikte bir maceraya atılırlar.

Ice Age 2

IMDb 6.9/10


Buzul çağının etkisinden kurtulup daha rahat ve daha sıcak bir hayata geçmenin planlarını
kuran kahramanlarımız aynı zamanda da erimeyle oluşacak bir su baskınından da kaçmanın
planlarını yapmaktadır. Manfred türünün kalan son örneği olduğunu düşünürken Ellie ile tanışır
lakin Ellie kendisinin kardeşleri Crash ve Eddie gibi opossum olduğunu düşünmektedir. Farklı
bir açıdan da Manfred hem Ellie ile hem de doğa ile savaşmaktadır.

Ice Age 3

IMDb 7/10


Ellie ve Manfred ilk çocuk deneyimlerini yaşamaktadır aynı zamanda da Diego Sid ve Manfredle takıldığı zamanlardan sonra eski yeteneklerini kaybettiğini cılız bir ceylanı bile
avlayamayacağını düşünmektedir. Sid buzun altında birkaç yumurta bulmuş ve onları
sahiplenmiştir. Ertesi gün uyandıklarında yumurtanın içinden Tyrrannosaurus yavruları
çıkmıştır. Bir süre sonra kahramanlarımız sonra kendilerini buzulun altında dinazor çağında
bulurlar ve yeni bir maceraya atılır.

Ice Age 4

IMDb 6.7/10


Manfred ergen bir genç kız çocuğuna sahip olmanın sorunlarıyla yüzleşirken fesatlıklar
kahramanlarımız peşini bir türlü bırakmıyor ve kıtalar ayrılmaya başlıyor. Ellie ve kızı Peach’le (Şeftali) ayrılan Manfred daima yanında olan arkadaşlar Sid ve Diego ile ailesini bulmaya çalışırken yine bin bir türlü maceranın içine düşüyorlar.

[irp posts=”42862″ name=”21. Yüzyılda Yapılmış En İyi 9 Bilim Kurgu Filmi”]

#Cars serisi

İlk filminin yönetmenlik koltuğunda John Lasseter ve Joe Ranft’ı gördüğümüz filmin 2. perdesinde ise Joe Ranft yerine Brad Lewis’i görüyoruz.Seslendirme kadrosunsa ise Owen Wilson, Paul Newman, Bonnie Hunt, Larry the Cable Guy, Tonny Shalhoub gibi isimleri görüyoruz.

Cars

IMDb 7.2/10


Hedefi Piston Kupası’nı kazanmak olan yarışçı Lightning McQueen yaşadığı bir aksilik sonrası kendisini Radyatör Kasabası’nda bulur ve orada bulunan Sally isimli bir Porsche modeline aşık olur ve burada kendisini sevdirir hatta en yakın arkadaşı da Mater isimli bir çekicidir; fakat bu süreç çok uzun süre sürmemiş kendisini aramaya koyulan ekibi sonunda kendisini bulmuştur yarışlar için geri götürecektir lakin bu sürede de ekip arkadaşları ayrılmıştır ve kendisini taşıyan tırdan başka hiçbir şeyi kalmayan McQueen’e Radyatör Kasabası halkı destek çıkacaktır.

Cars 2

IMDb 6.3/10

Lightning McQueen dünyanın farklı yerlerinde yapılan bir turnuva katılmıştır tabii ki de eski ekibiyle birlikte. Proffesor Z’nin başında olduğu bu organizasyonda kendi doğal yakıtlarının kullanılmasını önermektedir. Bütün bu olaylar sırasında da Mater, İngiliz bir ajan tarafından istemsizce gizli göreve dahil edilmiştir ve kendini karmaşık olaylar içerisinde bulur. Bu süreçte McQueenle bir iyi bir kötü olan Mater’ı ve kahramanımız McQueen’i yeni maceralar beklemektedir.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir