Papa’dan Avrupa’daki Kliselere Çağrı: Suriyelilere Evinizi Açın

1225

Artık o kadar yalnızız ki komşumuz bugün aç mı tok mu bunu bile bilmeden uyuyoruz. Yan dairedeki adam ölüyor ve biz bunu iki gün sonra öğreniyoruz. Böyle yabanileşen bir toplum komşu ülkeye nasıl yardım edebilir ki? Bir insanın milliyeti, ırkı ne olursa olsun ona insan olduğu için yardım etmek zor bir iş midir? Dünya hep mi kötüydü, insanlar hep mi menfaatlerine düşkündü bilemiyoruz.

Alınan haberlere göre Papa Francis, Avrupa’ya da sığınan Suriyeliler için Katolik kliselere “sığınmacıları ağırlayın” çağrısında bulundu.

#1 Vatikan’da yaptığı konuşmada Avrupa’daki bütün dini topluluklara, manastırlara, ibadethanelere seslenen Papa, “En az bir Suriyeli aileye kapılarınızı açın” dedi.

Reuters’ın haberine göre Papa Francis her Pazar günü gerçekleştirilen Angelus ayininin ardından yaptığı konuşmada “Bugün bulunduğum psikoposluk bölgesinden başlayarak, Avrupa’daki, bütün cemaat, dini topluluk, manastır ve diğer kutsal ibadethaneler bir sığınmacı aileyi ağırlamalı” ifadelerini kullandı.

papa_dan_avrupa_daki_tum_kiliselere_cagri_en_az_bir_suriyeli_aileye_evinizi_acin_h54007_7be1d

#2 Papa Francis Vatikan’da bulunan iki dini bölgenin iki sığınmacı aileyi misafir edeceğini de sözlerine ekledi.

Günlerdir Macaristan’da bekleyiş içinde olan sığınmacılar, Avusturya ve Almanya’ya girişlerin serbest bırakılmasının ardından iki ülkeye giriş yaptı. Almanya’ya giriş yapan sığınmacı sayısı 3 bine ulaştı. Sayının 5 bine ulaşması bekleniyor.

heaven-animals-pope-francis.si

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir