Ölmeden Dinlenmesi Gereken 5 Metal Şarkı

6548

Kimi zaman üzen, düşündüren, ağlatan, efkarlandıran kimi zaman ise sevindiren, mutlu eden bir müzik türü Metal. Bu müzik henüz tanışmayanlar ve önyargılı yaklaşanlar için mutlaka dinlenilmesi gereken 5 özel parçayı derledik.

#1 Black Sabbath – God is Dead ?

Heavy Metal’in öncülerinden olan bu grup İngiltere asıllı olup dört kişiden oluşmaktadır. Grubun 21 eski üyesi bulunmakla beraber aynı zamanda Tony Iommi grubun değişmeyen tek üyesi ünvanını taşımaktadır.

#2 AC/DC – Back In Black

AC/DC; 2 kardeş tarafından 1979 yılında Avustralya’nın Sydney kentinde kurulan hard rock grubudur. Grubun solisti Bon Scott yüksek alkol aldıktan sonra arkadaşının arabasında sızıp alkol zehirlenmesinden ölünce grubun elemanları müziği bırakmayı düşündüler fakat bir şekilde hâla karşımızdalar.

#3 Motörhead – Ace of Spades

Her ne kadar izlenme sayısı az gibi gözükse de oldukça güzel ve bir o kadar da yerinde bir parça. Ian Fraser Kilmister sayesinde bir araya gelerek kurulan İngiliz heavy metal grubu 1975 yılında faaliyete geçmiştir. 2015 yılında kanser tedavisi gören Ian Fraser Kilmister, kansere yenik düşüp hayatını kaybedince grubun diğer üyelerinin artık devam etmeyeceğini duyurması grubun 2015 yılında, faaliyetlerine son vermesi anlamına geldi.

#4 Metallica – Master of Puppets

Evet, James üstadın meşhur “Are you alive ?, How does it feel to be alive ?” diye bağırarak tüm seyircinin kanına işleyen vurgusu, kelimelerin anlam kazandıramayacağı türden bir his…

Birçok metal akımının yaratıcısı olan bu grubun, Los Angeles’ta bir gazete ilanından başlayan serüvenleri 7 kıtada konser vermelerine kadar gitmiştir. 13 Temmuz 2014’te İstanbul’da bulunan grup katılan insanlara çok güzel anlar yaşatmıştı. Tekrarı olması dileğiyle…

#5 Guns N’ Roses – November Rain

Metallica ile aynı diyarlarda kurulan bu grup 1985’ten günümüze dayanmaktadır. Bu yaz İstanbul’da konser verecek olan grup, katılacak herkese heyecan yaşatacak. Herkesin bildiği efsane gitarist Slash de bu grupta yer almaktaydı. November Rain, 1992 MTV ödüllerinde en iyi klip olmakta birlikte aynı zamanda 4 milyon dolarlık en pahalı video klipler arasında bulunmaktadır.

Burada seçmiş olduğumuz parçalar en iyisi olduğu anlamında değil, bilinmeyen duyulmayan daha nice parçalar var elbette. Seçimlerimiz subjektif olmakla birlikte yorumlar ve şarkılardan alınan zevk kişiden kişiye değişebilir. Keyifli dinlemeler 🙂

 

3
Kimler Neler Demiş?

3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Murtisell

İyi geldi insanı gaza getiriyor . Kesinlikle tavsiye ediyorum \m/etallica

Demet Sal

Ben böyle ilgi çekici konuları sürekli yayınlamanızı istiyorum siz böyle güzel konular yayınlayınca bende reklama tıklıyasım geliyor.

Anonim

Bes para etmez kendilerini yoruyorlar bence damar arabesk.