Okurken Gözyaşlarınıza Engel Olamayacağınız 5 Kitap

3807

Bazı kitaplar vardır ki sizi bugünkü olduğunuz yerden çok daha eskilere götürür. O kitapta ki karakter ile yutarsınız sözünüzü, diliniz tutulur gözyaşlarınıza engel olmazsınız. O an birbirinizi o karakterden ve sizden daha iyi kimse anlayamaz. Bazı kitaplarda, aklınızın ucundan bile geçmeyecek karakterlerin yaşamlarını önünüze serer ve siz sadece gözyaşlarınızı akışına bırakırsınız, beklenmedik bir şekilde ve bazen tüm şiddetiyle. Tıpkı hayatın kendisinde olduğu gibi. Öyle kitaplar derledik ki sevgili okur okumadıysanız mutlaka okuma listenize ekleyin.

1.Jose Mauro De Vasconcelos/ Şeker Portakalı

u34169-1

Çocuk yüreği unutur ama affetmez”. Herkesin vardır o çocuk yüreğinde unutamadıkları. Bu kitabı okurken bir de Zeze ile birlikte yaşıyorsunuz o unutamadıklarınızı. Zeze ile birlikte içinizdeki çocuğun eski masumiyetine yas tutuyorsunuz.

2.Khaled Hosseini / Uçurtma Avcısı

682762

Şöyle dedi : ”Çok korkuyorum”. Neden diye sordum . ”Öyle mutluyum ki Doktor Resul. Böylesine büyük , müthiş bir mutluluk , insanı korkutuyor.” Yine nedenini sordum, şöyle dedi : ”Senin bu kadar mutlu olmana, ancak senden bir şey almaya hazırlandıkları zaman izin verirler. ” Hakikaten öyle değil mi, kimilerimiz için mutluluk günümüzün kredi kartları gibi adeta, tutarını acıyla ödediğimiz.

3.Cengiz Aytmatov / Beyaz Gemi

Beyaz Gemi cengiz aytmatov

Eğer ruhunuzda bir parça masumiyet barındırıyorsanız hala , ruhunuzun derin sularında boğulmaya başladığınızda beyaz bir gemi hayal edin. İçinden sevdiğinizin size el salladığını ve sizi kurtarmak üzere geldiğini… Sadece okuyun bu kitabı sevgili okur. Ve gözyaşlarınızın içinizdeki hırsı ve dünyevi tutkuları temizlemesine izin verin.

4.Jodi Picoult / Kız Kardeşim İçin

o150830_5db7fb469

Bu kitap için şöyle bir uyarı yapmadan geçemeyeceğim. Kesinlikle halka açık yerlerde okumayın , mümkünse mendiliniz paketi ile birlikte başucunuzda bulunsun lakin ağlamaktan gözleriniz bir süre bitap düşebilir.

5.Stephen King / Yeşil Yol

page_1

Kocaman bir adamı anlatıyor evet ama asıl konu kendisinden de kocaman olan kalbi. Bir çoğunuz filmini izlemiştir elbet ama kitabında alacağınız tat ( birde gözyaşınızla karışınca ) elbette daha farklı olacaktır.

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir